Ravintola Marvellous

Moi!!

Onko kukaan käynyt syömässä tai juomassa uudessa ravintolassa, Ravintola Marvellouksessa, Linjalan yläkerrassa?

Onko se millainen paikka, onko ruoka hyvää? Entä millainen sisustus siellä on?

Olen harkinnut paikan "testaamista"...
51487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ruoka oli ihan ok. Syötiin kanaa tomaattisessa kermakastikkeessa. Oli pakattu riisit ja kanakastike sekä salaatti samaan rasiaan ja senhän tietää, että salaatti on lämmintä löllöä kun kotona ruokaa pääsee syömään. Jäin kaipaamaan jogurttikastiketta ja naan-leipää kun kuitenkin mainostetaan aitoa intialaista ruokaa.

Mutta itse ravintolasta sen verran, että satuin paikalle kun siellä oli joku hullu rumpali vauhdissa. Aivan helvetillinen meteli. Ilmeisesti harjoitteli illan keikkaa varten tms. Ei olisi ollut kiva olla syömässä siellä silloin. Kello oli kuitenkin vasta kuusi. Ja aika nuhjuinenhan se paikka oli. Ruokasali oli erikseen ja näytti vähän paremmalta.

Äänestä
  • yks perjantai puolen yön aikoihin siellä, teinejä täynnä ja musiikki jotain ysärin teknopoppia täysillä, savukone pöllytti niin että meinas tukehtua. Ruokaa ovat monet kehuneet, mutta en menis enää helposti sinne iltaa istumaan. Kuka mistäkin tykkää...

    Äänestä

Aihetta sivuten kysyn tässä samassa onko kenelläkään kokemuksia tästä uudesta ravintolasta wanhalla villatehtaalla entisen nightclub divan paikalla? Kuullut, että on lounasta, ala cartea ja vkl myös jonkinlaista yökerhotoimintaa.

Äänestä
  • Winnal tahdessa on mahtavaa ruokaa, kannattaa kokeilla!!! Mielellani menen uudestaan, kaunis ja tyylikas paikka!

    Äänestä

Siis mä en enää pysy perässä, kun tän baarin nimi vaihtuu suunnilleen kerran kk:ssa nykyään! Marvellous - on siinäki nimi baarille? Millo on ollu meksikolainen ja ny sit intialainen... mitähän seuraavaks, oisko vaihteeks suomibaari?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksia? kirjoitti:

Moi!!

Onko kukaan käynyt syömässä tai juomassa uudessa ravintolassa, Ravintola Marvellouksessa, Linjalan yläkerrassa?

Onko se millainen paikka, onko ruoka hyvää? Entä millainen sisustus siellä on?

Olen harkinnut paikan "testaamista"...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu