Jumala on Rakkaus

Jumalasta ei mielestäni voi tehdä tiedettä. Vaan sanoisin, että Jumala on yhtä paljon kuin Rakkaus.

Jumalalla ja luoduilla tulee olemaan yhteistä ihanaa aikaa ikuisesti. Joskus rakastaminen tekee kipeää mutta se on sen arvoista.
2224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikki on yhtä. Ikuisuus on tässä ja nyt. Iloa ja rakkautta sinulle.

Äänestä

rakkaus ei ole Jumala. Ja huomaa että rakkaus on pienellä kirjaimelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


etsiskelijä.. kirjoitti:

Jumalasta ei mielestäni voi tehdä tiedettä. Vaan sanoisin, että Jumala on yhtä paljon kuin Rakkaus.

Jumalalla ja luoduilla tulee olemaan yhteistä ihanaa aikaa ikuisesti. Joskus rakastaminen tekee kipeää mutta se on sen arvoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu