Poliisi on natsisika

aktiivi.

Huomenna perjantaina poliisin vastainen mielenosoitus eduskuntatalon edessä klo. 14.00.

Laittakaa sana kiertämään.

19

1880

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Daider

      Poliisin vastainen mielenosoitus. Kenen poliisin? Vai vastustatteko poliisin olemassaoloa ihan vain instanssina? Vai mihin pyritte, siihen että lakeja ei valvottaisi?

    • eikö olisi

      Hyvä juttu jos tekisitte semmoisen listan nimistä ja luovuttaisitte sen poliisille, listassa olisi nimet ihmisistä keitä, jos sattuvatkin soittamaan poliisille avunpyynnön, ei tarvitsisi mennä auttamaan. Siis ihan virallisesti. Mutta minä ainakin haluan että jos paska osuu tuulettimeen jossain, niin virkavallan apu olisi käytettävissä.

      Olkaa poliiseja vastaan, minä en ole, on heillä sen verran oleellinen työ tässä maailmassa.

    • En jummarra

      Miksi poliisin vastainen mielenosoitus? Eikö olisi viisaampaa vastustaa niitä jotka päättävät mitä poliisin tulee tehdä (kuten siis kanniskella teitä vallatuista taloista ja estää teitä töhrimästä julkisia paikkoja).

      On se kauhiaa kun ei anarkisti saa edes kaljapulloa nykyään viskoa näyteikkunaan ilman poliisin väliintuloa - mutta kumpi on väärässä? Kun kasvat tiedät vastauksen.

    • naamioitukaa

      Hei rosvot, naamioitukaa nyt ihmeessä, sillä poliisi kuvaa teitä siellä koko ajan.

      • Anonyymi

        Jos Suomen poliisi olisi tosiaan natsi sika, niin mielenosoituksen jälkeen olisit joko kuollut tai jossain pohjoisessa leirillä jossa koulutetaan sopeutumattomia ?


    • onkohan teitä

      siellä kolmea enmpää luimistelemassa lähitalojen kongeissa.

    • ei ne tajuu

      Ei me anarkistit ainakaan päästä, koska ollaan töissä vielä klo 14.00.

      • ????????

        Tarkoitat varmaan nukkumassa.


    • jooko

      Vastustetaan mieluummin rikollisia, huumeita ja perheväkivaltaa. Ihme meininkiä???

    • kaikki mukaan

      minä tuon vaippoja kastuneiden tilalle.Muistakaa sanoa kotona mihin aikaan isi voi tulla hakemaan UUDELLA tila-autolla minut kotiin. Niin ja sotkkalla pitää käydä ostamassa jotain hyvää...
      Mut hei,nyt on jo kiire kadulle huutamaan "kyttä on natsi-sika".
      T:Pelle sateenkaari pipon sisältä

    • A.K.T.I.V.I.S.T

      Antaako poliisi luvan moiseen?

      Toivottavasti käyttävät kyynelkaasua...

      Kun tottelee lakia, niin poliisi on ihan mukava!

    • anar kisti

      tämä on niin totta vielä tänäänkin

    • Anonyymi

      tekoäly vai ihminen oikeesti? Onko parempi miettiä näitä juttuja ilman nettiä eli omis olois? Miks kirjotella tuollaista nettipalstalle? Lakia voi kommentoida aivan hyvin, ei me kaikki samasta puusta olla. Metsässä ei tarvi mitään, siellä on hiljaista suosittelen sitä. Sinne mahtuu ääntä.

    • Anonyymi

      Kyttä on haiseva kusipaska nämä runkkaavat asemalla näitä kannattta heittää kivillä.

    • Anonyymi

      joo

    • Anonyymi

      Ajattelin järjestää miekkarin poliisin vastustajia kohtaan.

    • Anonyymi

      Poliisi on siellä sitä varten ,että pistävät persujen vastustelijat kuriin niin kuin pitääkin.

      • Anonyymi

        Juu:)
        Sinimustatkin haukkuvat persut


    • Anonyymi

      "Helsinki ilman natseja"- porukka päätti, ettei laki koske heitä. Osana typeryyttä tietysti kaikenlainen viranomaisen väkivaltainen vastustaminen ja jopa yritys anastaa poliisilta ase.
      50-60 vuotta sitten vauhdissa olivat taistolaiskommunistit kulttuuriväkineen. He ovat "ilman natseja"- porukan isovanhempia. Silloin ennen palvonnan ja ihailun kohteena olivat Stalin ja Breznev . Nykypolven suuri innoittaja on Vladimir Putin.
      Putinin väki on huomioinut "ilman natseja"- väen toiminnan ja ylistää sitä. Saavutus tietysti sekin, jos typeryys saavutuksiin luetaan. Kunniaa ja arvonantoa saa ainakin siellä idän ihmeellisessä, rauhan ja sovun paratiisissa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2125
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      335
      1333
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1265
    4. 157
      1168
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      981
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      948
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      899
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      858
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      26
      832
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      799
    Aihe