Seppo Räty maajussina?

En ole seurannut tätä Maajussi-ohjelmaa, mutta sattumalta näin kuvan tuosta Teijasta jossain lehden kannessa. Tuli vain mieleen että ei kai hän vain ole keihäänheittäjä Seppo Räty, jolle on laitettu päähän peruukki ja hampaisiin posliinikuoret?! Ulkonäkö täsmää täydellisesti!

Monestihan tv-ohjelmissa vähän huijataan, mutta tämä huijaus ainakin olisi hauska!
61574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sinulla on todella tarkka havaintokyky, sillä maajussi-Teija on tosiaankin oikeasti Seppo Räty. Mutta ohjelman suunnitelmaan kuului paljastaa asia vasta kun voittaja-sulhanen olisi löytynyt, ja silloin olisi nähty miten voittaja yllättyy. Oli myös tarkoitus tehdä pari lisäjaksoa, joissa olisi käsitelty tämän aiheen eli transvest-maajussien erityisiä ongelmia EU:n maatalouspolitiikassa.

Äänestä
  • Pahoittelen asian paljastumista ennenaikaisesti. Mutta jospa tätä ketjua ei lukisi kovin moni, niin Teijan salaisuus säilyy kansan syviltä riveiltä ja kaikki saavat sitten lopuksi ihmetellä, miten ovelasti heitä puijattiin.

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    Pahoittelen asian paljastumista ennenaikaisesti. Mutta jospa tätä ketjua ei lukisi kovin moni, niin Teijan salaisuus säilyy kansan syviltä riveiltä ja kaikki saavat sitten lopuksi ihmetellä, miten ovelasti heitä puijattiin.

    Jarppi.

    Äänestä

  • Vaan duudsonien kirjoitti:

    Jarppi.

    Teijan arvoitus ei ilmeisesti ole vielä ratkennut? Kertokaa, te, jotka katsotte sarjaa!

    Äänestä

No johan! Olen itse arvuutellut ihan samaa! Oikeastaan ainoa seikka joka pitää miettimään on se, että Sepon juttujen taso on merkittävästi laskenut.

Äänestä

hyvä huomio! on ihan samannäköinen minunkin mielestä, ja yhtä junttimainenkin vielä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ällistynyt kirjoitti:

En ole seurannut tätä Maajussi-ohjelmaa, mutta sattumalta näin kuvan tuosta Teijasta jossain lehden kannessa. Tuli vain mieleen että ei kai hän vain ole keihäänheittäjä Seppo Räty, jolle on laitettu päähän peruukki ja hampaisiin posliinikuoret?! Ulkonäkö täsmää täydellisesti!

Monestihan tv-ohjelmissa vähän huijataan, mutta tämä huijaus ainakin olisi hauska!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu