Muistoja ms estooniasta

Kuka muistaa vielä estoonian joka upposi 1994 vuonna...missä kuulit etsoonian uppomisesta...olitko itse siellä...oliko tuttusi siellä






http://www.ship.suntuubi.com
Tuola on estoonian hätä kutsu ennen uppoamista
41208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Viking Isabellalla inttiristeilyllä.Olimme ensimmäisiä laivoja uppoamispaikalla.
KaPr III/93 1JK.

Äänestä

Kuulin radiosta matkalla töihin: Tyksiin siihen aikaan jonne päivän mittaan sitten alettiin tuoda helikoptereilla onnettomuuden uhreja. Muistan kuinka helikopteri pörräsi koko päivän ja jossain vaiheessa tuli sitten tieto että nyt on kiireet loppu, ei ole enää hengissä selvinneitä vaan loput tuotavat on kuolleita.
Oli se sellainen päivä että ei tiennyt että onko se totta vai paha unta..

Äänestä
  • Olin henkilökohtaisesti paikalla Utössä asepalveluksessa kun sinne tuotiin eloon jääneitä sekä vainajia.Yöllinen herätys mikä tuli,luultiin tuvassa ensin sitä pilaksi henk.kunnan puolesta mutta hetken kuluttua karmea totuus paljastui itse kullekin.Siinä sitten meni pari päivää seuratessamme
    eloon jääneiden todellisuuteen palautumista shokin jälkeen.Kokonaisuudessan kokemus jota en suosittele kenellekään.

    Äänestä

mietin miten pääsen kihlauksesta eroon kun tytön vanhemmat olivat jo ostaneet asunnon noin 300 metriä omasta asunnostaan eikä espanjaan muutto kuulunut ajatuksiini. Se eroonpääsy olikin aika helppoa kun vedin viinaa viikon niin se oli siinä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


osa231 kirjoitti:

Kuka muistaa vielä estoonian joka upposi 1994 vuonna...missä kuulit etsoonian uppomisesta...olitko itse siellä...oliko tuttusi siellä






http://www.ship.suntuubi.com
Tuola on estoonian hätä kutsu ennen uppoamista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu