Heinäluoma: taivaan lahja porvareille

Huhuu punikit! Kerron teille salaisuuden: Heinäluoma on sietämätön pallopää.

Mitä tästä päättelemme? ÄLKÄÄ KOSKAAN IKINÄ VAIHTAKO HÄNTÄ.
3231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ainakin porvareiden menestys vaaleissa ja politiikassa on taattu niin kauan kuin Herran Nahkatukka tuolla politiikan kiemuroissa pyörii.

Äänestä
  • Kataisen avoin kirje heinäluomalle MTV 3:n sivuilta. Toivottavasti puolueen pää lukee myös, jos ymmärtää? Kerrankin tosi puhetta, toivottavasti lopettaa todella lapselliset väitteet.

    Äänestä

Löytyyhän sitä taivaanlahjaa kokoomuksen johtoehtävissä olevistakin. Kokoomuksella on oikein myymälävarkauksiin erikoistunut taivaanlahja Tarja Turunen ja pöytäkirjan otteen väärentämiseen erikoistunut koko Suomen taivaanlahja Jyrki Katainen. Onhan sieltä kokoomuksesta ministerismieheksi nimitetty Suomen perustuslain vaatimukset täyttävä rehelliseksi ja taitavaksi tunnettu politiikko ja taivaanlahjojen taivaanlahja oikein rötöstelyexpertt Jan Vapaavuori.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uusi Suomi kirjoitti:

Huhuu punikit! Kerron teille salaisuuden: Heinäluoma on sietämätön pallopää.

Mitä tästä päättelemme? ÄLKÄÄ KOSKAAN IKINÄ VAIHTAKO HÄNTÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu