Hei vaan kaikki kynnelle kykenevät,
Olen miettinyt pitäisikö, piru, osallistua ensikesän karsintoihin kun on noita taitoja monenlaisia. Hyvä sanaseppo ja seuramies olen ilman muuta, mutta ehkö korkeimmalle arvostan kykyäni viheltää ukkonoan ja porilaisten marssin oikealla sieraimellani. Miten on kykyjenmetsästelijät, oilisiko saumaa moisella taidolla?
-M.M-
Pitäisikö osallistua ensivuoden karsintoihin
Mies.Malmberg
2
359
Vastaukset
- osallistuu
Minä ajattelin lähettää lapset sinne. Nuorimmat saa mennä hyppimään kirjava saunatakki päällä. Ne on sen verran näsäviisaita, että saavat helposti keploteltua alkueristä itsensä jatkoon. Suurimmat lapset saavat mennä voimistelemaan paikat paljaana. Siinä vaiheessa kun tulee moittelita tai kakaroilta pääsee poru, niin me vanhmmat astutaan kehiin ja haukutaan tuomarit, yleisä ja tv-katsojatkin.
- erkki ja muut
pane pikinit päälle vielä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 646277
- 635659
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1294670- 603937
- 143835
- 323249
- 693031
- 592866
- 762657
- 471970