Mielenkiintoisia
nettisivuja
9437
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
lopettakaa jo!!! paljon sait rahaa tuostakin eksytyksestä!?
Myöhempien aikojen pyhät eli mormonit ei yleensä vastaa tällä tavalla. Provosoituminen tämänkaltaisesta ei mitenkään kuulu tyyliin.
Jos et siis ole kikkomme jäsen niin miksi ihmeessä olet olevinasi?
Ei tarvitse katsoa kuin Caritan ja Zappaxin viimeaikaisia tekstejä niin nähdään kuinka nopeasti mormonit provosoituvat ja alkavat syyttä haukkumaan ei-mormoneita.
Mutta tapahan tuokin on sinun kannaltasi palvella kirkkoasi ja saada ihmiset kuvittelemaan etteikö tuo ensimmäinen ollut mormonin viesti.
itse asiassa täytyykin haukkua!
Älkää vaan mormonit vahinkossakaan jättäkö käyttämättä yhtään tilaisuutta, koska siinä on se vaara että joku vielä erehtyisi luulemaan teitä krstityiksi.
Ja muutenkin tuo puolivainhullu asenne on omiaan lujittamaan kirkkonne uskottavutta.
Sosialidemokraatteja on lyötävä joka päivä.
Josef Stalin
jopa toivottavaa, mutta vain tiettyyn rajaan asti.
Näin tulisi olla kirkkojenkin kesken, unohtamatta kristillistä yhteyttä. Kirkkoja on lopulta ainoastaan yksi, yleinen ja yhteinen.
Turust
On useita, ja heidän päämääränään on (vaikkakin välissä tietämättään) eksyttää totuutta etsivät. Heitä vastaan on syytä käydä henkiseen kamppailuun, ja joskus jopa fyysiseenkin. Vain yksi ainoa on oikea, palautettu kirkko.
epäillyt, että pahimmat antimormonit tulevat "kristittyjen" joukosta.
Siihen joukkoon en halua samaistua.