Hei.Olen syönyt ehkäisy pillereitä jo vuoden verran,ja mieheni ja minä itse olemme huomanneet että mun rinnat on kasvaneet yhden kuppi kokon verran.Onko se mahdollista,että kun syö e pillereitä niin rinnat kasvaa?Onko kenelläkään samanlaisia mietteitä ja ajatuksia asiasta,vastauksia odottelen innolla.
Rinnat kasvanut e pillereiden aikana.
typy86
71073
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pillerit voivat aiheuttaa nesteen kerääntymistä elimistöön joka näkyy mm. rintojen turpoamisena. Ei ole mitenkään ihmeellistä, tätä palstaa kun lukee niin tuntuu olevan melko tavallista (tosin tänne harvemmin tulevatkaan kirjoittamaan ne, joilla EI OLE mitään ongelmia ehkäisyn kanssa).
Minkä merkkisiä pillereitä syöt?
Ei kai sillä ole mitään väliä, mitä merkkiä aloittaja on syönyt. Kaikki pillerit voivat aiheuttaa noita samoja oireita ja toisaalta ei ole yhtäkään merkkiä, joka varmuudella aiheuttaisi kaikille käyttäjilleen rintojen turpoamista.
Syön Yasmin pillereitä. Niin luulinki että se on ihan olennaista, että rinnat kasvaa kun niitä syö, en tiedä.
Oisko mahdollista että penikseni saisi kasvamaan e-pillereitä syömällä? On vain 14cm erektiossa. Onkohan mitä haittaa muuten miehelle pillereistä?
huomennut rintojen arkuuden :(
Itse aloitin yhtä aikaa pillereiden syönnin, lopetin kilpaurheilun ja lihoin pari kiloa, niin kuppikokoni kasvoi B:stä D:hen! Vauhti rintojen suurenemiselle oli sen verran nopea, että iho ei pysynyt perässä vaan rintoihin tuli raskausarvet mutta onneksi aika teki tehtävänsä ja ne vaalenivat näkyvistä. Pillereiden myötä tulleet nestekilot lähtivät parin vuoden sisällä käytön jatkuttua mutta hoikkaa vartta koristaa edelleen kivan kokoiset rinnat :). Sattuman summaa, mutta itse olen enemmän kuin tyytyväinen tähän sattumaan ;)!