Lost on niin kauhean huono ohjelma

Makexz

Milloinkohan se loppuu, toivottavasti pian !

10

1493

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..... .,

      Omapahan on asiasi, katsoit tai et.....

    • hahhahahh

      Mene kotiin kasvamaan!

    • lössöklovni

      Oletko todella niin pässi,että luulet sarjan loppuvan koska sinä itket täällä. Sarja on hyvä ja minusta tämä on hyvä ettei kaikkea paljasteta. Varmasti moni alkaa pitämään enemmän sarjasta kun se joskus päättyy.

    • possunperä

      Siis lost on paitsi käsittämätön, myös erittäin tylsä. Kerrassaan huono. Ja minä en vaan jaksa pelätä mitään hirmuliskoja perkele, elleivät ne ole komodonvaraaneja ja kaikki nämä "katso yliluonnollista" systeemit saavat minut ajattelemaan, että käsikirjoittajat ovat niin henkisesti laiskoja, etteivät viitsineet keksiä mitään oikeaa juonta, vaan pääsevät helpolla kun viittaavat johonkin yliluonnolliseen ja pelottelevat tyhmiä.

      Yhtä huono, ellei ehkä vielä huonompi on se tajuton "mies oikeassa, nainen aina väärässä" x-files, jossa on niin tolkuton juoni, että mietin aina, että ovatko päätekijät psykoosissa oikeasti, vai kuvittelevatko yleisön olevan.

      • Smiigul

        Se, että joku haukkuu Losti tylsäksi kertoo mielestäni siitä, että katsoja itse on vain niin tylsä ihminen, että odottaa sarjalta vain yksinkertaista juonta ja jossa koko ajan ollaan selvillä kaikesta. Sen sijaan Lostin poikkeaa tästä ja on juuri siksi yksia kaikkien aikojen loistavimmista sarjoista. On tärkeää, että sarja synnyttää kysymyksiä ja teorioita, joita katsojat voivat miettiä, koska silloin kaikki voivat kokevansa hienoja "ahaa" elämyksiä. Lisäkis sarjan tekijät ovat hoitaneet hommansa todella loistavasti mm. siinä että tietääkseni, jopa näyttelijät saavat arvuutella tarinan juonta.


      • Matinee

        Mun kokemuksen mukaan ne jotka haukkuu lostia huonoksi tai "oudoksi" eriaisien juonenkäänteineen on yleensä niitä jotka eivät ole katsoneet sarjaa alusta asti. Lost nyt vaan on sellainen sarja joka pitää katsoa järjestyksessä, muuten siinä ei kauheasti ole järkeä. Tai sit ne on niitä ihmisii jotka ei osaa käyttää mielikuvitustaan. Mun mielestä on upeeta että jotkut käsikirjottajat ja sarjojen luojat viel keksii sarjoja jotka ei sovi siihen normaaliin muottiin.


      • Sawyer nam

        En sanoisi että X-Files oli "mies oikeassa, nainen aina väärässä" -sarja, vaan paremminkin "hörhö oikeassa, skepe aina väärässä". Se oli oikeastaan ihan ok että Mulder oli hörhö ja Scully skepe, koska yleensähän naisista tehdään sellaisia tunteellisia hupakkoja jotka uskovat mihin vain.

        Siitä en tosin pitänyt että Scullysta tehtiin uskovainen. Meni hyvä skeptisyys hukkaan kun alkoi ne ristikorun heiluttelut ja jeesustelut.

        Lost on ihan jees, joskin olen itse alkanut tässä viimeisellä kaudella käymään kärsimättömäksi. Laittaisivat jo kunnon loppurytinää kehiin!


    • ..................

      Vedä käteen, runkkari ja kato sitä paskaa Salkkareitas sih...

      • jormeli

        siis vittu lost on niin perseestä kun vaan olla ja voi ja vaan kaikki homot ja lesbot kattoo sitä siis LOL


    • Nimimerkkisi kertoi

      Sen takia tulinkin tänne julistamaan, että sarja on ihan PASKA. Salatut Elämät ovat paras sarja, koska siinä on hyvä IDEA.

      Ihan oikeasti...Mitä Lostissa on mitä Salkkareissa ei ole??? SALKKARIT FOR EVA!!!!!!!!!

      Niin, siis Lost on ihan paska. Koska tarinallisesti huipputyötä ja käänteet yllättäviä...Ihmisten mielikuvituksella ja aivotoiminnalla leikkiminen on erittäin nerokas ratkaisu ja ainakin osaavat sarjaa tehdä.

      Ens kerralla kun tulet sanomaan, että joku sarja on paska. Kerro toki perustelusi. Se että et tajua jotain juonikuvioita (Suurinosa Lost vihaajista yleensä polkee vähän hitaammalla, eivätkä osaa hahmottaa mitään, jäävät jälkeen juonessa ja julistavat paskaksi koska eivät tajua mitä ruudulla tapahtuu), ei ole sarjan tuotannon vika, se on tarkoitettu henkisesti kehittyneille yksilöille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      34
      3360
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      20
      2282
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      130
      1904
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1362
    5. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      163
      1177
    6. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      1032
    7. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      47
      1004
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      55
      831
    9. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      33
      773
    10. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      69
      767
    Aihe