JEESUS ANTOI ARVON NAISILLE

Nyt kaikki kristityt naiset ja miehet tukemaan tasa-arvoa miehen ja naisen välillä niin muutenkin kuin palkka-asioissa!?

Suomineito 1917-2007 ---90-vuotta on sen ansainnut! :)
Lämpimin syysterveisin
Josefus essealainen; Maria Magdalenan serkku eli Jeesuksen tyttöystävän serkku...
13284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

höpötä. Nuo "Jeesuksen tyttöystävä" jutut ovat huuhaata ja gnostilaisten keksimiä valheita.

Äänestä

arvostanut naista? Vai mistä päin nyt tuulee?

Mies ja nainen ei voi olla tasa-arvo suhteessa, kun ovat erilaisia. Raamatusta ei edes löydy koko tasa-arvo sanaa.

Raamattu ei kerro Jeesuksen tyttöystävistä mitään. Mahtoiko lapsena olla tyttöystäviä? Ei kai sillä mitään merkitystä ole mihinkään, oli tai ei.

Jeesus on minun sulhanen ja se riittää!!!

Äänestä
  • Jeesus muka sun sulhanen! Mitäköhän Jeesus on asiasta mieltä? Oletko oikein mustasukkainen Jeesuksen entisille tyttöystäville?

    Muuten mikä erilaisuus miehessä ja naisessa tekee heistä epätasa-arvoisia?

    Äänestä

  • itseäsi :) kirjoitti:

    Jeesus muka sun sulhanen! Mitäköhän Jeesus on asiasta mieltä? Oletko oikein mustasukkainen Jeesuksen entisille tyttöystäville?

    Muuten mikä erilaisuus miehessä ja naisessa tekee heistä epätasa-arvoisia?

    meidän hääjuhliin?
    Minun ihana sulhaseni saapuu pian. Tulkaa kaikki katsomaan hääjuhlaani!
    Minun sulhaseni on ehdottomasti paras!
    Meidän välillä ei ole mitään epätasa-arvoa tasa-arvoa, ainostaan RAKKAUTTA!

    Minun sulhaseni on niin mahtava, että mielelläni minä palvelen Häntä! Voi, Ylkäni saavu pian!

    Äänestä

MIEHEN NIMI, JA ARVO KUULUU MIEHISEEN OLEMUKSEEN.

JA ARVOLLE VOIDAAN ANTAA NAINEN VAIMOKSI, JOLLA ON KAULIN KÄDESSÄÄN.

Äänestä
  • Minkäs sille voi, kun lusikalla on annettu-- niin kauhalla ei voi vaatia?

    Äänestä

..nainen niska, joka sitä päätä ohjaa feminismissä?

Onko se huono juttu kun nainen saa valtaa.."Iisebel istuu paljojen vetten päällä"...onko se alussa ja lopussa lopun ajan ja vaaran merkki; kun nainen saa valtaa..?!

Äänestä
  • Jumalansanaa kohtaan, he eivät halua vaieta, vaan papiksi on päästävä, niin ärsyttävältä kuin heidän äänensä kuulostaakin.

    Ei ihme, että Jumala valitsi mies äänen papille.

    Äänestä

  • kapinassa kirjoitti:

    Jumalansanaa kohtaan, he eivät halua vaieta, vaan papiksi on päästävä, niin ärsyttävältä kuin heidän äänensä kuulostaakin.

    Ei ihme, että Jumala valitsi mies äänen papille.

    miehet kapinassa Jumalaansa vastaan ja nyökyttävät päätään papittarille ja elävät heidän hekumoissaan.

    Äänestä

  • ovat kirjoitti:

    miehet kapinassa Jumalaansa vastaan ja nyökyttävät päätään papittarille ja elävät heidän hekumoissaan.

    Papiksi päästää, ei arvosta naiseutta alkuunkaan, ei muuta kuin hame sellaiselle miehelle.

    Äänestä

  • vaimonsa kirjoitti:

    Papiksi päästää, ei arvosta naiseutta alkuunkaan, ei muuta kuin hame sellaiselle miehelle.

    Monta pappispariskuntaa.

    Äänestä

  • Adventisteilla kirjoitti:

    Monta pappispariskuntaa.

    Olla pappina, hän voi olla vain papin puoliso, sillä vaimolla ei ole lupa puhua Jumalan seurakunnissa.

    On ihme, ettei kahteentuhanteen vuoteen ole aikaisemmin löytynyt niin viisasta miestä, joka olisi ymmärtänyt, että nainenkin voi olla pappina.

    Lopun-aikana nähtävästi ymmärrys lisääntyy, mutta ei ylifariseukselle tässä asiassa.

    Äänestä

  • itsetunnolla varustettu mies, että luulet joka ikisen naisen olevan Isebel????????

    mies

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


annatko sinä? kirjoitti:

Nyt kaikki kristityt naiset ja miehet tukemaan tasa-arvoa miehen ja naisen välillä niin muutenkin kuin palkka-asioissa!?

Suomineito 1917-2007 ---90-vuotta on sen ansainnut! :)
Lämpimin syysterveisin
Josefus essealainen; Maria Magdalenan serkku eli Jeesuksen tyttöystävän serkku...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu