Näin se alkoi lama viimeksikin....

Näinhän tämä taitaa mennä lamaksi kuin 90-luvun alussakin: silloin kohtuuden periaate katosi lakkoilevilta pankkivirkailijoilta.

Muutenkin ylikuumat asuntomarkkinat ja velkahypet muistuttaa tuota aikaa melkoisesti.
2117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taisi kadota kohtuuden periaate kansanedustajiltakin muutamia vuosia sitten, kun korottivat palkkioitaan huomattavasti enemmän mitä nyt sairaanhoitajat vastatarjouksessaan kuntatyönantajalle esittävät. Eli näyttivät kansalle hyvää esimerkkiä. Kertaheitolla vain roimat korotukset.

Äänestä
  • Tämä kolmikko on se, joka varmasti hyvän provikan turvin esittää näitä kansanedustajien palkkojen jälkeenjääneisyyden. Kuka "Iloniemi" kertoisi hallitukselle kansan osan jälkeenjääneisyydestä? Kuka esitti tämmöisen kolmihenkisen tiimin puolustamaan edustajien palkkoja, tahtoo samanlaisen tiimin sitten kansalaisillekin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LAKKOKO kirjoitti:

Näinhän tämä taitaa mennä lamaksi kuin 90-luvun alussakin: silloin kohtuuden periaate katosi lakkoilevilta pankkivirkailijoilta.

Muutenkin ylikuumat asuntomarkkinat ja velkahypet muistuttaa tuota aikaa melkoisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu