Jäätteenmäki on valehtelija?

Jäätteenmäki on osoittautumassa valehtelijaksi ja kieroksi selittelijäksi? Hän kieltää Tv- uutisten mukaan jopa oman allekirjoituksensa kokouspöytäkirjassa, jossa käsiteltiin Lipposen ja Bushin Irak puheita. On naurettavaa antaa ymmärtää, että joku olisi muka väärentänyt hänen nimikirjoituksensa.

Voi olla, että nimikirjoitus joutuu rikostutkinnan kohteeksi. Suomessa on nyt valehteleva pääministeri ja olen melko varma, että kohta tämä valehteleva daami saa alkaa tyhjennellä työpöytäänsä. Kepun pettää aina, on taas ajankohtainen.
4339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hei kepulaiset

Kertokaa nyt meille itkupilleille kuka Jäätteenmäen nimen on kirjoittanut? Vaihtoehtoja ei line paljon:
1. Jäättenmäki itse?
2. Joku muista kepulaisista?

Galle

PS. En yhtään ihmettele, jos joku kepulaista vastaa, että 'Ville Itälä'

Äänestä

Suoraa valehteleminen Keskustan taholta eikun jatkuu ja jatkuu... Täydellinen takin kääntäminen mitä vaalilupauksiin tulee. Väittivät vaalipuheissa että Keskusta ei veronalennuksiin lähde. (PALVELUJEN PUOLESTA VERONALENNUKSIA VASTAAN)kuului Keskusta vaalislougani, mutta miten kävi veroja alennettiin enemmän kun edellinen hallitus koko aikana ja tuskin Kokoomuskaan olisi alentanut veroja kaikissa tuloluokissa jo kesken vuoden mutta Keskusta se vaan teki niin. Puhumattakaan noista muista valeista. Eikö noita kansalle valehtelijoita pysty panemaan edesvastuuseen, vai eikö valehtelu sadoilletuhansille ihmisille/äänestäjille ole mitenkään tuomitsettavaa? Perkele jos Esim. kodinkonemyyjät valehtelisivat ostajaehdokkaalle noin päinvastaisia asioita tuotteistaan asiakkaille tulisi vähintään kaupanpurku tai petossyyte. Keskustan vaaliohjelma kun on vielä painettu lehtisiin missä se on mustaa valkoisella.

Äänestä
  • Käypä vetämässä pari "jointtia" kannabista, niin rauhoitut.

    Äänestä

  • Niipä kansanedustajan toimi puhumattakaan pääministerin tehtävästä ovat luottamustehtäviä. Näissä ko. tehtävissä luulisi totuudesta pidettävän ehdottomasti kiinni, mutta todellisuus näyttää vallan muulta. Miksi edes äänestämme ehdokkaita ja annamme näille mandaatin toimia kansamme edustajina, kun asioista valehtelu näyttää olevan enempi sääntö kuin poikkeus. Ei tommoisella valehtelemisella tavallinenkaan ihminen pitkälle työ/liikeelämässä pääse, vaikka kyse ei olekkaan minkään suuren kansanjoukon edustamisesta ja heidän luottamuksen nauttimisesta. EIKÖ OLE RISTIRIITAISTA. SE ON SITÄ NÄENNÄISDEMOKRATIAA!!! Rahalla saa....jne.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Totuudentorvi kirjoitti:

Jäätteenmäki on osoittautumassa valehtelijaksi ja kieroksi selittelijäksi? Hän kieltää Tv- uutisten mukaan jopa oman allekirjoituksensa kokouspöytäkirjassa, jossa käsiteltiin Lipposen ja Bushin Irak puheita. On naurettavaa antaa ymmärtää, että joku olisi muka väärentänyt hänen nimikirjoituksensa.

Voi olla, että nimikirjoitus joutuu rikostutkinnan kohteeksi. Suomessa on nyt valehteleva pääministeri ja olen melko varma, että kohta tämä valehteleva daami saa alkaa tyhjennellä työpöytäänsä. Kepun pettää aina, on taas ajankohtainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu