Mikä on uskosi

Pelastua helvetin ikuisesta piinasta vai toteuttaa Jumalan rakkautta maan päällä?
5140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Käytännössä monien usko on intohimoista harhaopin levittämistä ja autuuspisteiden ansaitsemista sillä keinoin.

Äänestä

Tärkeintä uskovalle on olla Jumalan kanssa yhdessä, oikein viipyä ja viettää aikaa kahdestaan. Seurustella rauhassa. Mikään ei saa mennä siitä yli.

Äänestä
  • Miten voi seurustella ja viettää oikein aikaa kahdestaan olemattoman mielikuvistusolennon kanssa? Olet kai aikuinen ihminen?

    Äänestä

Uskoni tarkoitus ei ole ainakaan adventismin käytössä!

Äänestä

on ikuinen elämä rakkaan Jeesuksen ja Jumalan yhteydessä ja muitten rakkaitten kanssa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarkoitus? kirjoitti:

Pelastua helvetin ikuisesta piinasta vai toteuttaa Jumalan rakkautta maan päällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu