Älkää antako periksi!

Ei saa luovuttaa yhtään. Jo nyt olemme antaneet uskotella itsellemme että maa on pyöreä tai että maa kiertaa aurinkoa. Dinosaurusten luut ovat osa luotua maata. Ei ole mitään evoluutiota ja tieteet ovat ylipäätään syntiä.
OTETAAN ROVIOT KÄYTTÖÖN
2243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siinon jo aitoa inkvisiitio-otetta. Nykyuskovaiset ovat niin hampaattomia nynnyjä. Keskiaika rulez!

Äänestä
  • Papit saatte Luthersäätiöstä, joten voitte perustaa oman amish-seurakuntanne Savon sydämeen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosiusko kirjoitti:

Ei saa luovuttaa yhtään. Jo nyt olemme antaneet uskotella itsellemme että maa on pyöreä tai että maa kiertaa aurinkoa. Dinosaurusten luut ovat osa luotua maata. Ei ole mitään evoluutiota ja tieteet ovat ylipäätään syntiä.
OTETAAN ROVIOT KÄYTTÖÖN

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu