Ylä-Savossa, Lapinlahden Nerkoolla liikkunut 20.10.-07 autolla pari, suomeapuhuvaa miestä(tumma ja vaalea)ja vienyt röyhkeästi koiran silmien edestä. Ryöstö on tapahtunut myöhään illalla ja nopeasti, jolloin autosta ei tuntomerkkejä. Tapahtuma täyttää järjestäytyneen rikollisuuden merkit.
Varastettu koira on 1-v, kaunis, ruskea, energinen bretagnenbassetnarttu USTA.
Pienikin vihje varkaiden jäljille tai koiran saamiseksi takaisin, soitathan poliisille tai 0407156377 tai 0405941010. KIITOS!
Varastettu koira on 1-v, kaunis, ruskea, energinen bretagnenbassetnarttu USTA.
Pienikin vihje varkaiden jäljille tai koiran saamiseksi takaisin, soitathan poliisille tai 0407156377 tai 0405941010. KIITOS!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Asun pienellä paikkakunnalla jossa kaikki melkein tuntee toisensa,täällä on sellainen käytäntö että kaikki ihmiset jotka havaitsevat mielestään outoja liikkujia ottavat kuvia digikameroillaan kulkijoista ja autoista, ihan vaan varmuuden vuoksi, kun sitten saamme lukea lehdistä että oli jostakin jotakin viety tai muuta rikollisuutta jossa etsitään jotain autoa, alamme kerätä kuvia, joita joku kenties onnistui ottamaan juuri siitä autosta, näin selvisi myös iso, perämoottoreihin kohdistunut varkausketju, jossa tekijät oli tulleet mielestään jonnekkin syrjäkylille, luullen että siellä saa mellastaa mielin määrin kenenkään huomaatta.
en juurikaan vieraile pikkukylissä, kaikki tollottaa kuin olisin vitosen velkaa. Sellasen käsityksen saa helposti että ovat sukulaisia keskenään.
...ja on turvallisesti kotona.