Zeitgeist-dokumentin kolmannessa osassa "Don´t mind the men behind the curtain" Aaron Russo kertoo, kuinka hän sai selville eliitin suunnitelmat tulevasta terrori-iskusta, joka siis oli 9/11, keksitystä terrorismin uhasta ja tulevista valheelle perustuvista sodista ja tavoitteesta laittaa mikrosiru ihmisiin. Netissä jossain joku kirjoitti, että "R.I.P. Aaron Russo". Onko hänetkin siis jo murhattu, koska kertoi totuuden julkisuudessa?
Tässä kyseinen kohta Zeitgeistissa, jossa Aaron Russo kertoo, mitä hän kuuli Rockefellerien pankkiiridynastiaan kuuluvalta jäseneltä:
http://www.youtube.com/watch?v=ITPf5uWgYC8
Tässä kyseinen kohta Zeitgeistissa, jossa Aaron Russo kertoo, mitä hän kuuli Rockefellerien pankkiiridynastiaan kuuluvalta jäseneltä:
http://www.youtube.com/watch?v=ITPf5uWgYC8
Vastaukset 4
Vanhimmat
"Award-winning filmmaker and libertarian political activist Aaron Russo succumbed to cancer Friday at age 64."
http://www.homelandstupidity.us/2007/08/25/aaron-russo-1943-2007/
Russohan oli sen Rockefellerin suvun Nicholas Rockefellerin kanssa jonkin sortin ystäviä ja Nicholas yritti leipoa Russosta Illuminatin CFR:n jäsentä mutta Russo ei halunnut liittyä siihen. Hän myös kuuli Rockefelleriltä 9/11 terrori-iskun juonen 11 kuukautta ennen 9/11 iskuja ja Rockefeller kertoi että tämän lavastetun terrori-iskun jälkeen USA:n armeija hyökkää Afganistaniin ja sitten Irakiin varastamaan sieltä öljyvarat.
Joo Zeitgeistin III osassa se radiohaastattelu näytetään. Taisi olla lainattu Alex Jonesin radio-ohjelmasta?
USA:n presidentti John F. Kennedy piti puheen, jossa hän julisti haluavansa paljastaa salaseurat, joilla on todellinen valta maailmassa. Kennedy ei lähtenyt mukaan salaseurojen suunnitelmiin ja siksi hänet tapettiin vuonna 1963.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000000580&posting=22000000029579025