Mistä viinasta saisi itsensä nopeasti känniin ja niiin, että viina menisi jopa alas?
Hyvät ja nopeat kännit!
13
16517
Vastaukset
- taas..
mistä tahansa yli 20%sta.. Vedät raakana shotteina (esim vaikka puoli lasia) ja vettä perään halutessa. Toistat tämän niin kauan kun olet kännissä.. Sinunlaiselle amatöörille riittänee pari shottia 20%sta.
- rotissööri
etyylialkoholi imeytyy tehokkaammin, jos samalla juot kaasutettua nestettä (vichy, shampanja).
Narkkarit antavat alkoholia ruiskulla suoraan suoneen, mutta tämä tapa saattaa kokemattomalle olla vaarallinen.
Kananmunan syöminen varsinkin raakana taas hidastaa alkoholin humaltavaa vaikutusta kuten myös kaikenlaisen ruoan nauttiminen.
Mutta henkilökohtaisena kommenttina haluaisin sanoa, ettei viinan juomisen tarkoituksena tulisi olla humalahakuisuus, vaan hiljalleen virittyvä mielialaa kohentava menettely. Erilaiset viinanjuontikilpailut ovat myös osoitus rahvaanomaisuudesta.
ALkoholin yliannostuksessa hyvä vastalääke on seuraava:
Läskinpala sidotaan naruun ja nielaistaan useita kertoja aina välillä narusta ylös vetäisten. Kurkku on silloin niin hyvin rasvattu, että on helppo oksentaa.- millaista läskin haaskausta
laitettakoon läski narussa
ennemmin ulos tiaisten nokittavaksi. Tuo on erittäin huono neuvo, että sido läskinpala naruun ja nielaise. Siihen voi hyvin tukehtua et sillei hei! Tämä palsta olisi parempi paikka ilman tuollaisia mielenvikaisia "neuvoja", joten josko pysyttelisit loitolla palstalta et sillei hei!?
- ballantines2
tuotatuota,osta kaupasta salmiakkia esim.sisuja tai supersalmiakkeja.sitten ostat pullon viinaa mistä tykkäät.pureskelet välillä salmiakin ja juot sitä viinaa,uppoaa ku pohjattomaan kaivoon koska se salmiakki peittää viinan maun loistavasti.itselläni toimii ainakin kossun ja ballantines viskin kanssa mainiosti.0,7 litran pullo menee siinä 1,5 tunnissa kitusiin ja känni on todella vahva jos en sitten sammu,koska on vähän heikko viinapää.
- xylitol
Muistu mieleen yks hauska ilta ku broidi ja sen kaveri tuli meille iltaa viettämään kossupullo mukanaan tarkotuksena tehdä tervasnapsia.
Broidin muija toi sitte 7 isoa askia tervaleijonaa mitä vesitilkan ja sokerin kans liuotettiin kossuun.
Pojat sitä siinä sitte vuorotellen joivat ja eipä aikaakaan ku pullo oli tyhjä ja jätkät sopivassa nousuhumalassa.
Oli tarkotus lähteä kaupungille vielä illalla mut yhtäkkiä jätkät rupes ravaamaan vuorotellen vesassa epäilyttävän tiheään siihen nähden että kumpikaan ei juuri kaljaa juonu. No molemmilla oli se isompi hätä ja se tuli aina niin äkkiä että hyvä kun toinen ehti alta pois.
Ruvettiin sitte miettimään että mikä se poikien vatsat nyt noin pisti sekasin. Epäilin snapsia mut mikä siinä nyt voi olla, mietin. Avasin roskiksen ja syy paljastu. Ne tervapastillit oli sokerittomia eli makeutettu sorbitolilla, xylitolilla ym. makeutusaineilla. Paketin kyljessä luki varoitus: Liiallisella käytöllä voi olla laksatiivisia vaikutuksia... Kannattaa siis katsoa mitä karkkeja niihin snapseihin käyttää:D
- humaalainenn
älä syö koko päivään mitään ja vedä jotain ni nousee kivasti..
- Kazumi-chan
Gambina. Taju lähtee ja perässä myös järki.
- Kännifish
Lutkuta munaa
- silakkamuikku
kyrp homo viittu
- K.Osmos
Alkoholi imeytyy nopeimmin siina 15-16 % kieppeilla. Vaikka kuinka kiskot vakevaa viinaa se ei nopeuta humaltumista. Tarkeaa on saada vatslaukkuun tasaisin valiajoin riittavan vakevaa juoma , etta optimi olosuhteet saavutetaan.
Tietty voit kokeilla inkkaria, mutta en suosittele. En uskaaltanut koskaan kokeilla.- Tsepu
Alkoholi imeytyy nopeasti myös hengitettynä. Sen vuoksi skumppa kohahtaa päähän niin nopeasti. Eli siis hieman alkoholijuomaa suussa hengittämällä suun kautta voi kolahtaa vähän nopeammin. Etenkin vissyn kanssa.
Mitään ihmeellisiä konsteja ei sitten kannata kokeilla, koska ne ovat usein hengenvaarallisia: Vatsalaukusta alkoholin imeytyminen on maltillista jolloin veren alkoholipitoisuus ei nouse äkkiä liikaa. Lisäksi kun tulee huono olo, vatsalaukku tuppaa tyhjentymään, jolloin älyttömän vaarallista myrkytystilaa ei tule niin helposti. Epätavallisissa konsteissa näitä kehon omia varokeinoja ei ole.
Tämä on sitten vähän semmoinen kysymys, että kannattaa ihan tosissaan miettiä, kolkuttaako alkoholismi ovella.
- Anonyymi
Perinteinen kampiakseli eli gambiina lyö kierrokset heti tappiin.
On nautittava pakkasessa taskulämpimänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380