On vain yksi Luoja

On vain yksi Luoja, mutta satoja jopa tuhansia eri versioita. Kun näin tajuaa olevan, voi elää rauhassa, eivätkä uskontomaakarit pysty mielenrauhaa järkyttämään.
279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

yhdenlaisen rauhan olet sinäkin saanut, mutta mihin
se johtaa onkin jo vakavampi asia.

Äänestä
  • On johtanut sisäiseen rauhaan. Ja sopusointuun Luojan kanssa. Sinä etsit vielä. Ehkäpä löydätkin kunhan opit tuntemaan Luojasi. En enempään keskusteluun ryhdy, koska se menisi joutavaksi kiistelyksi sinun puoleltasi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedän, ymmärän kirjoitti:

On vain yksi Luoja, mutta satoja jopa tuhansia eri versioita. Kun näin tajuaa olevan, voi elää rauhassa, eivätkä uskontomaakarit pysty mielenrauhaa järkyttämään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu