..kaikki punasta nenää hankkii..jokainen tavallaann ja niitähän löytyy..
aa nenänpäivä
11
297
Vastaukset
- Alien-8
ole vielä pakkasta.Voisi punainen nenä muuttua siniseksi..:)
..pakkanen mutta pikkupakkanen saisi tulla jo.. voisin vaihtaa tyylikkäät talvikuteet päälle.. ehemm..
- Alien-8
pervokki kirjoitti:
..pakkanen mutta pikkupakkanen saisi tulla jo.. voisin vaihtaa tyylikkäät talvikuteet päälle.. ehemm..
Turkisvuorinen nahkarotsi,talvifarkut ja pipo:)Alkaa tosiaan ottaa jo päähän tää ylipitkä syksy.
Alien-8 kirjoitti:
Turkisvuorinen nahkarotsi,talvifarkut ja pipo:)Alkaa tosiaan ottaa jo päähän tää ylipitkä syksy.
..odotan tulevaisuutta.. lumettomina talvineen.. hrrr...
- CharlieChaplin
Takaa semmoinen punanenä, kohta alkaa nenänvalkaisu viikot!
- CharlieChaplin
pervokki kirjoitti:
..se on myös muhkurainen voi olla että sitä on myös taottu..
Vähän vinon käyrä ja välirusto on rikki! Mistä lie johtuu? puhun nenästä...!
- pikkusiili
ei ollut enää neniä :( Ne on loppuunmyyty. Kaikki siis oikeesti haluaa punasen nenän.
Itse ajattelin lähtee kavereitten kanssa menoihin ja laittaa mustan villakangastakin varalta illalla päälle, etten vaan saa punaista nenää. ..mentävä onn bussi odottaa moro..
- pikkusiili
bussi odota! mene jo.-
- mikhaildenisov
luonnostaan,en tarvi jatkeita!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3574196Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1333692Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92401Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1501881- 1181779
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181778Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti571281Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1531061
