Kumpaaks haukkuma nimee tälle rakkaalle lapselle on, Helsingille meinaan nääs se on moro! :)
Hesaaaaa Stadiiiii
Hesaaaaa Stadiiiii
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
stadi!
Vaihtoehtoja ei yksinkertaisesti vain ole. STADI ON STADI
Tsadi?
sanoo ne mikkelissäkin että tulevat kirkolla käymään stadiin tulevat - revi siitä :)
revinhän mä:D
Ja sitten housut hieron pakaroitasi ym. kivaa
Heti kun sut "näin" niin sydän pomppas kurkkuun ja kädet alkoivat hikoilla. : ) Kunnon kielipusu sulle nams ; DDD ja hellä puristus pepusta.
munasillaan, kohta kaikki on munasillaan...:D
On kaunis! Tämä on vain video! http://www.youtube.com/watch?v=CFBoSWJ7abg
Stadi on niin monen unelma, mutta se unelma ei kaikille toteoúdu
Kiitos, tuo kertoo jo paljon :)
tai juhlallisemmin sity
Stadi se on. Mutta ihmiset siellä ovat aidot helsinkiläiset ovat stadilaisia, Muualta muuttaneet esim. savolaiset ja pohjalaiset tai oikeastaan heidän jälkeläiset ovat hesalaisia. Stadin kundit ovat reiluja jo ok. Hesalaiset ovat leuhkia maalaisia, jotka ovat juntinpia kuin monet muut Suomen kaupunkilaiset. Näin olen sen vuosien mittaan ajatellut ja huomannut.
Terveisiä Suomen "Chigagosta" : ))
voihan junttien juntit,meinasin ihan tukehtua nauruun :))))
sain jonkun nauramaan tänään : )
Mutta silti en koskaan asuisi betonimaailmassa eli hesassa ;)
"maalla" on mukavaa; D
paikkoja, mutta ovat hieman sivussa, näin nääs Näsinneulan juurelta katsottaessa... Muuten Ok. ,-D
Äläs nyt, tyylissäsi ehkä on vähän hiomisenvaraa elikkä hoonattavaa, mut muutenhan sä olet ihan mukiinmenevän näköinen lyyli.
Jos luovut niistä leobardikuvioisista asuistasi, sinussa on enemmän tyyliä ja liiviisi saattaa uida isokin kala.
Ei me piirimyyjätkään köyhiä olla, riippuu tosin provikoista..
-Leopardin kuviot lähti, kun oli valkopyykkiohjelma jäänyt koneeseen oletusohjelmaksi, mutta ei se mitään.. ihih.. Näsinneula kuitenkin näkyy keittiön ikkunasta, kuin ennenkin.. (-o)
sinne Neulan juureen:D
Leobardikuviot joutaakin lähteä, ne sun stringit näyttää ihan tarpeeksi härskeiltä ilman pilkkujakin..:D
Helsinkiläiset puhuvat Stadista ja muut Hesasta...=))))