Rahavarat kadonneet

Minne katosi Espoon Sähkö Oyj:stä saadut sadat miljoonat ?
5417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miljoonia palaa pelkästään byrokratian takia.

Äänestä
  • pääasiallisesti kaupungin toimintojen alasajoon niin vilunkikin loppuisi.

    Äänestä

  • byroktratian kaksi ominaispiirrettä: se pyrkii kasvamaan ja alkaa elämään omaa elämäänsä...

    Äänestä

  • No kun sitä rahaa on, niin kuluseuranta ei kiinnosta. Sama homma tuntuu olevan koko pk-seudulla, kun jaksetaan pitää yllä neljä eri kaupunkia samanlaisine byrokratioineen ja YTV:t yms jutut vielä päälle. Voi sitä hallinnoinnin ja byrokratian määrää.
    No riittääpä byrokraateille töitä...

    Äänestä

Eivät ne kadonneet, ne sijoitettiin pahan päivän varalle. Tosin tuotto ei ole ollut häävi. Mutta pääoma on tallessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suuri puhallus käynnissä kirjoitti:

Minne katosi Espoon Sähkö Oyj:stä saadut sadat miljoonat ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu