moi

olen viisikympinen nainen olen käyttänyt vaidevuosi oireisiini hormooni pillereitä ja ajatellu lopetaa niiten syömisen! voinko lopettaa ehkäisyn samalla vai onko vielä raskauden riskiä?
1179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä varmaan kannattaisi kysyä lääkäriltäsi ,niinkuin aikamonen muunkin joka täälä kyselee tuommoisia mutkikkaampia juttuja,joihin tarvitaan jo vähän enemmän tietoa,ei täältä välttämättä kovin luotettavaa tietoa saa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


epävarma!!! kirjoitti:

olen viisikympinen nainen olen käyttänyt vaidevuosi oireisiini hormooni pillereitä ja ajatellu lopetaa niiten syömisen! voinko lopettaa ehkäisyn samalla vai onko vielä raskauden riskiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu