Halaamisuutinen

YLE: Tretton halshuggna i Pakistan

Kolmeatoista oli halattu kaulasta Pakistanissa?

Milloinka halaamisestakin on tullut uutinen? Vai onko se juuri tuolla päin niin harvinaista, että siksi sitä uutisoidaan?
2138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on harvinaista ja naapurimaassa jopa kiellettyä
yleisillä paikoilla..

Äänestä
Aloittaja

Vuan suottaapihan se tarkoittoa, jotta kaaloja on katkottu. Oesivat vuan halanneet, vähempi oes tullu pahhaa mieltä kellekkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_3668 kirjoitti:

YLE: Tretton halshuggna i Pakistan

Kolmeatoista oli halattu kaulasta Pakistanissa?

Milloinka halaamisestakin on tullut uutinen? Vai onko se juuri tuolla päin niin harvinaista, että siksi sitä uutisoidaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu