"ET SAA MITÄÄN OMAA ... KUN JA JOS SAAT TEHDÄ EES JOTTAIN"

KOSMOENKELI

Sanon itselleni, että se on vain tunne, muisto kaikesta lukemastani; prinsessatarina isän prinsessasta. Mutta kuitenkin; näin hänet taas vähän aikaa sitten ja mennnyt rupesi vaivaamaan minua.
Mitä minä niillä tekisin; 1) En saa olla olemassakaan ennen kuin minut on eliminoitu kokonaan tietoisuudesta ja muutettu käyttökelpoiseksi kauppatavaraksi. 2) En saa puhua, kukaan ei kuuntele kuiteskaan jos puhun, eikä se asia saa olla niin kuin ilmoitin, vaan sen on oltava näin, ettäs uskot hyvällä! 3) Rahaa, ei sua kukkaan halua vaan rahaa! Taiteile siinä sitten olemassaolon äärirajoilla.
Enhän minä sellaista ymmärtänyt kun mulla oli muksut, asuntolaina, mies ja työpaikka. Ei mulla sitä kanssaihmistä ollut (eikä omaa aikaa), joka multa kaiken aina tartti eliminoitavaksi, uudistettavaksi ja itsensä viihdyttämiseksi. Mokomatkin luupäiset totuudentorvet! Tietysti ne käytti mut loppuun, nyysi hengiltä ja lähetti lopulta lekurin paikattavaksi, kun mitään muuta ei enää väkisinkään irronnut. Piä siinä halkee! Nyt pitäisi palata niiden sosiaaliälykköjen luo ja teeskennellä että kaikki on hyvin ..? ja anteeksi annettu ...?
Mutten minä voi kun olen alkanut uudelleen elämään ... ? tällä kertaa enkeleiden kanssa; valkoisten ja mustien! Ja kyllä, kyllä minä pelkään kuollakseni kusipäisiä, vastuuttomia, itteensä täynnä olevia immeisiä. Hengenvaarallisia ne ovat, kouluttakoot vaikka kuinka paljon mua uskomaan ittestään jottain muuta ja positiivista!
En usko sen loppuunpalamisen jälkeen ... en ennen kuin niillä on mulle todellinen näyttö eikä vain paperielämää ja hyssyttelyä! Mä haluan nousta siivilleni ja lentaa Malmööseen ja sieltä etelään. Mun aikani alkaa olla jo kortilla, enkä mä saa enää montaa kertaa koittaa elää. Eikä mulla todella ole niihin lainkaan varaa enää!

0

757

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

        Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
        Maailman menoa
        249
        14184
      2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

        Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
        Maailman menoa
        61
        7210
      3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

        10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
        Maailman menoa
        200
        6937
      4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

        Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
        Maailman menoa
        41
        5029
      5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

        vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
        Maailman menoa
        109
        4807
      6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

        kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
        Maailman menoa
        74
        4677
      7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

        Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
        Maailman menoa
        78
        4383
      8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

        * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
        Maailman menoa
        19
        4361
      9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

        Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
        Maailman menoa
        75
        4132
      10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

        viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
        Maailman menoa
        101
        3921
      Aihe