Sanon itselleni, että se on vain tunne, muisto kaikesta lukemastani; prinsessatarina isän prinsessasta. Mutta kuitenkin; näin hänet taas vähän aikaa sitten ja mennnyt rupesi vaivaamaan minua.
Mitä minä niillä tekisin; 1) En saa olla olemassakaan ennen kuin minut on eliminoitu kokonaan tietoisuudesta ja muutettu käyttökelpoiseksi kauppatavaraksi. 2) En saa puhua, kukaan ei kuuntele kuiteskaan jos puhun, eikä se asia saa olla niin kuin ilmoitin, vaan sen on oltava näin, ettäs uskot hyvällä! 3) Rahaa, ei sua kukkaan halua vaan rahaa! Taiteile siinä sitten olemassaolon äärirajoilla.
Enhän minä sellaista ymmärtänyt kun mulla oli muksut, asuntolaina, mies ja työpaikka. Ei mulla sitä kanssaihmistä ollut (eikä omaa aikaa), joka multa kaiken aina tartti eliminoitavaksi, uudistettavaksi ja itsensä viihdyttämiseksi. Mokomatkin luupäiset totuudentorvet! Tietysti ne käytti mut loppuun, nyysi hengiltä ja lähetti lopulta lekurin paikattavaksi, kun mitään muuta ei enää väkisinkään irronnut. Piä siinä halkee! Nyt pitäisi palata niiden sosiaaliälykköjen luo ja teeskennellä että kaikki on hyvin ..? ja anteeksi annettu ...?
Mutten minä voi kun olen alkanut uudelleen elämään ... ? tällä kertaa enkeleiden kanssa; valkoisten ja mustien! Ja kyllä, kyllä minä pelkään kuollakseni kusipäisiä, vastuuttomia, itteensä täynnä olevia immeisiä. Hengenvaarallisia ne ovat, kouluttakoot vaikka kuinka paljon mua uskomaan ittestään jottain muuta ja positiivista!
En usko sen loppuunpalamisen jälkeen ... en ennen kuin niillä on mulle todellinen näyttö eikä vain paperielämää ja hyssyttelyä! Mä haluan nousta siivilleni ja lentaa Malmööseen ja sieltä etelään. Mun aikani alkaa olla jo kortilla, enkä mä saa enää montaa kertaa koittaa elää. Eikä mulla todella ole niihin lainkaan varaa enää!
"ET SAA MITÄÄN OMAA ... KUN JA JOS SAAT TEHDÄ EES JOTTAIN"
KOSMOENKELI
0
751
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t235018Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem1643568Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo512949Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel122850HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1402769Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi
Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?1111893Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k861560Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi51537Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271436Valkoinen Golf
Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.211385