*tarjoaa kaikille kakkua ja kahveeta, teetä ja mehua...*
Mites on Huun ilta mennyt? tai päivä, tai aamu tai viikko tai mitkä tahansa päiveet`?
eli mitä teille kuuluu?
Mitäs huulle?
8
377
Vastaukset
- ihmeitä kuulu
sade ropisee pihalla.
- kakkua ja
mehua tarjolla; kahviahan mä en juokaan? -En eilen ehtinyt ollakaan huuhaalla, mutta jos säästit vähän tarjottavaa ystävällesi Jasonille, niin olisin kovin iloinen...
Tosin tarjottavalla ei ole niin väliä, kunhan saan jutella mukavia kanssasi...;)sitä tuol jääkaapissa on vähän... ja *antaa etees uusimman osan Saman Katon alla* Ole hyvä. Se on siinä. Sain vihdoin kirjotettua sen tänne.
*ylpeä itestään*- uudesta jaksosta
jef kirjoitti:
sitä tuol jääkaapissa on vähän... ja *antaa etees uusimman osan Saman Katon alla* Ole hyvä. Se on siinä. Sain vihdoin kirjotettua sen tänne.
*ylpeä itestään*ja kiitos siitä, että sain sen uunituoreena...*On pakahtua ylpeydestä;)*
Tosin uunituoreena en sitä päässyt lukemaan, koska lähdin perjantaina heti töiden jälkeen matkalle, josta palasin vasta ihan äsken.
*Nauttii jefin tarjouksista samalla ahmien silmillään neljättä osaa...*
Jess...!!! Olet taas näyttänyt kykysi, hyväää...:) uudesta jaksosta kirjoitti:
ja kiitos siitä, että sain sen uunituoreena...*On pakahtua ylpeydestä;)*
Tosin uunituoreena en sitä päässyt lukemaan, koska lähdin perjantaina heti töiden jälkeen matkalle, josta palasin vasta ihan äsken.
*Nauttii jefin tarjouksista samalla ahmien silmillään neljättä osaa...*
Jess...!!! Olet taas näyttänyt kykysi, hyväää...:)ja sait sinä sen aika uunituoreena. tai no... mitä nyt viime keväänä kirjoitin sen.
ja emmä nyt noin hyvä ole... usko jo pois... *punastuu ja menee maton alle*- jalasta pois
jef kirjoitti:
ja sait sinä sen aika uunituoreena. tai no... mitä nyt viime keväänä kirjoitin sen.
ja emmä nyt noin hyvä ole... usko jo pois... *punastuu ja menee maton alle*maton alta...* -Äläpäs nyt ujostele, olet jo nyt hyvätasoinen kirjoittaja, joten ei ole mitään syytä punastella...Ymmärrän toki, että vaatimattomana luonteena sun on vaikea ottaa myönteistä palautetta vastaan nolostumatta...;)
Niin, siksi uunituoreena, koska sain sen yli kymmenen minuuttia ennen kuin muut huuhaalla...! jalasta pois kirjoitti:
maton alta...* -Äläpäs nyt ujostele, olet jo nyt hyvätasoinen kirjoittaja, joten ei ole mitään syytä punastella...Ymmärrän toki, että vaatimattomana luonteena sun on vaikea ottaa myönteistä palautetta vastaan nolostumatta...;)
Niin, siksi uunituoreena, koska sain sen yli kymmenen minuuttia ennen kuin muut huuhaalla...!Olen nuori... ja vaatimaton töideni suhteen... eli minulla on oikeuteni punastela *näyttää kieltä*
Ja olen saanut ihan tarpeeksi huonoa palautetta koulussa, kun en osaa tehdä sitä mitä käsketään, esim Esseiden kirjotus on ylimaalisen vaikea tehtävä mulle... Tai jonkun taulun kopionti... ehei... ei onnistu.
Ja yritän jatkaa tätä Uunituore-linjaa... jos jaksan/muistan/Ehdin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1143681Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141651Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141518Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181376Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2931363Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi241232Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy72913Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti14890Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä113842Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60809
