*tarjoaa kaikille kakkua ja kahveeta, teetä ja mehua...*
Mites on Huun ilta mennyt? tai päivä, tai aamu tai viikko tai mitkä tahansa päiveet`?
eli mitä teille kuuluu?
Mitäs huulle?
8
361
Vastaukset
- ihmeitä kuulu
sade ropisee pihalla.
- kakkua ja
mehua tarjolla; kahviahan mä en juokaan? -En eilen ehtinyt ollakaan huuhaalla, mutta jos säästit vähän tarjottavaa ystävällesi Jasonille, niin olisin kovin iloinen...
Tosin tarjottavalla ei ole niin väliä, kunhan saan jutella mukavia kanssasi...;)sitä tuol jääkaapissa on vähän... ja *antaa etees uusimman osan Saman Katon alla* Ole hyvä. Se on siinä. Sain vihdoin kirjotettua sen tänne.
*ylpeä itestään*- uudesta jaksosta
jef kirjoitti:
sitä tuol jääkaapissa on vähän... ja *antaa etees uusimman osan Saman Katon alla* Ole hyvä. Se on siinä. Sain vihdoin kirjotettua sen tänne.
*ylpeä itestään*ja kiitos siitä, että sain sen uunituoreena...*On pakahtua ylpeydestä;)*
Tosin uunituoreena en sitä päässyt lukemaan, koska lähdin perjantaina heti töiden jälkeen matkalle, josta palasin vasta ihan äsken.
*Nauttii jefin tarjouksista samalla ahmien silmillään neljättä osaa...*
Jess...!!! Olet taas näyttänyt kykysi, hyväää...:) uudesta jaksosta kirjoitti:
ja kiitos siitä, että sain sen uunituoreena...*On pakahtua ylpeydestä;)*
Tosin uunituoreena en sitä päässyt lukemaan, koska lähdin perjantaina heti töiden jälkeen matkalle, josta palasin vasta ihan äsken.
*Nauttii jefin tarjouksista samalla ahmien silmillään neljättä osaa...*
Jess...!!! Olet taas näyttänyt kykysi, hyväää...:)ja sait sinä sen aika uunituoreena. tai no... mitä nyt viime keväänä kirjoitin sen.
ja emmä nyt noin hyvä ole... usko jo pois... *punastuu ja menee maton alle*- jalasta pois
jef kirjoitti:
ja sait sinä sen aika uunituoreena. tai no... mitä nyt viime keväänä kirjoitin sen.
ja emmä nyt noin hyvä ole... usko jo pois... *punastuu ja menee maton alle*maton alta...* -Äläpäs nyt ujostele, olet jo nyt hyvätasoinen kirjoittaja, joten ei ole mitään syytä punastella...Ymmärrän toki, että vaatimattomana luonteena sun on vaikea ottaa myönteistä palautetta vastaan nolostumatta...;)
Niin, siksi uunituoreena, koska sain sen yli kymmenen minuuttia ennen kuin muut huuhaalla...! jalasta pois kirjoitti:
maton alta...* -Äläpäs nyt ujostele, olet jo nyt hyvätasoinen kirjoittaja, joten ei ole mitään syytä punastella...Ymmärrän toki, että vaatimattomana luonteena sun on vaikea ottaa myönteistä palautetta vastaan nolostumatta...;)
Niin, siksi uunituoreena, koska sain sen yli kymmenen minuuttia ennen kuin muut huuhaalla...!Olen nuori... ja vaatimaton töideni suhteen... eli minulla on oikeuteni punastela *näyttää kieltä*
Ja olen saanut ihan tarpeeksi huonoa palautetta koulussa, kun en osaa tehdä sitä mitä käsketään, esim Esseiden kirjotus on ylimaalisen vaikea tehtävä mulle... Tai jonkun taulun kopionti... ehei... ei onnistu.
Ja yritän jatkaa tätä Uunituore-linjaa... jos jaksan/muistan/Ehdin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu322790- 1332461
Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti142041Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett151863- 161376
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis731327- 1061294
- 931007
Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks144985Kuin sonnilauma
Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon20923