Odotus on

Ei käy katteeksi autonsa jo ostaneita ja niitä vielä odottavia poloisia. Sorry vaan.
5265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onneksi on vähäpäästöisempi ja pieniruokainen mutta erittäin varusteltu auto tilauksessa ja nimi paperissa. Kallis mutta isoruokainen nykypeli menee liikkeeseen, ennen kuin sen arvo romahtaa vuodenvaihteessa! Taisi myyntiarvo romahtaa jo tänään...
Mutta suurimman hyödyn tietenkin saa sellainen, jolla ei ole vaihtoautoa ollenkaan, vaan lähtee puhtaalta pöydältä.
Sääliksi käy niitä, jotka nyt lähtevät tarjoamaan esim. vuosi sitten 35000 e maksanutta autoaan vaihdossa. Sen arvo kun on tippunut jo yli kymppitonnin!!! Varsinkin jos on isolohko bensamoottori!

Äänestä

Autoveron muutostako? Se ainakin on merkityksetön. Oman autoni hinta saattaa nousta parilla tonnilla. En aja Toyotalla.

Äänestä
  • ...hyvinkin. Uusien hinnat laskee vuodenvaihteessa. Käytettyjen hinnat laskee vähintään saman verran, todennäköisesti enemmän. Välirahat eivät ainakaan pienene. Isoruokaisissa suorastaan venyvät entistä suuremmiksi. Uutta bensa-Volvoa esimerkiksi ei veromuutoksen jälkeen kukaan järkevä ihminen osta. Sen hinta kun nousee ja diesel-Volvon laskee reilusti. Onnea vaan juuri isoruokaisen bensa-Volvon ostaneille! :o)

    Äänestä

  • Busterman kirjoitti:

    ...hyvinkin. Uusien hinnat laskee vuodenvaihteessa. Käytettyjen hinnat laskee vähintään saman verran, todennäköisesti enemmän. Välirahat eivät ainakaan pienene. Isoruokaisissa suorastaan venyvät entistä suuremmiksi. Uutta bensa-Volvoa esimerkiksi ei veromuutoksen jälkeen kukaan järkevä ihminen osta. Sen hinta kun nousee ja diesel-Volvon laskee reilusti. Onnea vaan juuri isoruokaisen bensa-Volvon ostaneille! :o)

    rahaa niillä riittää. Ei ne laske joka euroa vaan ne ostaa sen mistä tykkää. Muutama tonni sinne tai tänne on ihan yks lysti.

    Äänestä

  • Volvon omistajia kirjoitti:

    rahaa niillä riittää. Ei ne laske joka euroa vaan ne ostaa sen mistä tykkää. Muutama tonni sinne tai tänne on ihan yks lysti.

    meinaan Tojo-Skodamiehille. Taitaa olla aika kaukana heidän elämästään se ajatus että autoilulta voi hakea muutakin kuin mahdollisimman huokeaa ja halpaa kuljetusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyt palkittu kirjoitti:

Ei käy katteeksi autonsa jo ostaneita ja niitä vielä odottavia poloisia. Sorry vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu