Jep jep, tuli postista se paljon puhuttu Häjyläinen. En näe tuolle mitään tarvetta tai tilausta. Sehän on aivan kuin Etelä-Pohjanmaa, mainoksia ja tylsiä juttuja tylsistä ihmisistä, ei mitään uutta tai erilaista verrattuna epariin. Olisi edes ristikko tai tv-ohjelmatiedot niin sille olisi edes jotain käyttöä. Seinäjoki on liian pieni kaupunkilehdelle saati kahdelle.
Ja jos joku osaa selittää mitä järkeä on Seinäjokisessa? Sopurahan mainos ja sisäsivulla kiukkuisen näköisen äijän pientä pränttiä sotakirjoista. Eikö tuota paperiroskaa tuutata postiluukusta jo ihan tarpeeksi.
Häjy Häjyläinen
16
1897
Vastaukset
- hukassa...
Eipä ole koko lehteä Hyllykalliolla näkynyt vaikka
on jo kaksi kertaa ilmestynyt. Sama juttu muutamalla
tuttavalla joilta olen kysynyt.
No, toki lehden luvataan ilmestyvän Nurmossa
mutta ei siinä Hyllykalliota mainitakaan ;)
Seinäjoelta sen sain käsiini ja aika turhalta tuntui.
Kuin pelkät kuoret Eparista.- lehdetön
Tuolla toisessa ketjussa luki, että jakelussa on ollut ongelmia. Eli ilmeisesti jakelufirmalla? Kannattais varmaan koittaa laittaa niille palautetta, eikä täällä valittaa. Vaikka arvaan kyllä ettei kaikki jaksa vaivautua, täällä on niin helppo valittaa ja puhua paskaa. Täältä on kai kenenkään turha mitään oikeaa palautetta edes etsiä.
- Tsemiä
Katkeriako ovat ihmiset jostain kun täällä valittaa?? En nyt sanoisi, että Häjyläinen maailmasta paras lehti on, eikä varmaan voikkaan olla kun juuri vasta ilmestynyt, mutta kirkkaasti parempi kun Epari tai ykköset.. Kerranki lehti missä on luettavaa ihan oikeesti!
Jos täällä on varaa älyttömästi arvostella muiden tekemisiä, niin luulisi sitten että samalla annettaisiin ideoita mitä lehdessä tulisi olla, että se ihmisiä kiinnostaisi?- ..1001..
tiettyjä asioita lehteen lisättäviksi. Lue ensiksi koko litania ja puhise sitten, jos on kommentoitavaa. Ja kyllä täällä valittaa saa ja täytyykin niin tehdä, koska ilman kansan asiallisia valituksia me tehtäisiin yhä 7-päiväistä työviikkoa, 1 viikko lomaa vuodessa eikä mitään sosiaalisia etuuksia olisi lainkaan. Sellainenko maailma olisi sinulle se ainoa oikea vuonna 2007 jälkeen Kristuksen syntymän?
Ei oo häjäläästä näkynyt Katajalaakson tässä osiossa. Taitaa tulla lauantaiehtoona ja kaikki lehdessä ilmoittaneet yritykset ovat riemuissaan. Ei meillä mikään hätä ole kuitenkaan, vaikkei häjylääsästä ole näkynyt. Hyvin pärjäillään:) ..1001.. kirjoitti:
tiettyjä asioita lehteen lisättäviksi. Lue ensiksi koko litania ja puhise sitten, jos on kommentoitavaa. Ja kyllä täällä valittaa saa ja täytyykin niin tehdä, koska ilman kansan asiallisia valituksia me tehtäisiin yhä 7-päiväistä työviikkoa, 1 viikko lomaa vuodessa eikä mitään sosiaalisia etuuksia olisi lainkaan. Sellainenko maailma olisi sinulle se ainoa oikea vuonna 2007 jälkeen Kristuksen syntymän?
Ei oo häjäläästä näkynyt Katajalaakson tässä osiossa. Taitaa tulla lauantaiehtoona ja kaikki lehdessä ilmoittaneet yritykset ovat riemuissaan. Ei meillä mikään hätä ole kuitenkaan, vaikkei häjylääsästä ole näkynyt. Hyvin pärjäillään:)ei ne etuisuudet valittamalla tullu, vaan puhumalla oikeille henkilöille. Mikäli kaksi työläistä keskenään juttelee ja valittelee, kuinka ankeaa ja vaikeaa heillä on, niin tilanne ei muutu mihinkään.
kyllä ne etuisuudet on tullu neuvottelemalla eikä valittelemalla.- ja oo niinku muukki
mave kirjoitti:
ei ne etuisuudet valittamalla tullu, vaan puhumalla oikeille henkilöille. Mikäli kaksi työläistä keskenään juttelee ja valittelee, kuinka ankeaa ja vaikeaa heillä on, niin tilanne ei muutu mihinkään.
kyllä ne etuisuudet on tullu neuvottelemalla eikä valittelemalla.ihimiset=))
- Keskusta,Pohja,Uppa ym.
tehdä lehteä,kun ei osata järjestää jakelua.Mainostajien rahanlypsyä,hyi hitto.
- Joopa joo
Kysy vaikka jakelufirmalta. Ai niin, mutta eihän sua tietenkään edes kiinnosta. Sulla tuskin on mainosta lehdessä, kunhan keksit valittamisen aihetta.
Kyllä sieltä jakelufirmasta kuulemma saa jos jonkinlaisia selityksiä kun laittaa valitusta puuttuvasta lehdestä. Alkaiskohan jako toimia kun laittaisivat siellä Häjyläisessä jakelufirman vaihtoon. Ikävää mainosta lehdelle, vaikkei ongelma heidän vikansa olekaan. Jakelija on tainnut haukata vähän turhan suuren palan kun ei ole riittävästi jakajia vieläkään. - häjyynen
Joopa joo kirjoitti:
Kysy vaikka jakelufirmalta. Ai niin, mutta eihän sua tietenkään edes kiinnosta. Sulla tuskin on mainosta lehdessä, kunhan keksit valittamisen aihetta.
Kyllä sieltä jakelufirmasta kuulemma saa jos jonkinlaisia selityksiä kun laittaa valitusta puuttuvasta lehdestä. Alkaiskohan jako toimia kun laittaisivat siellä Häjyläisessä jakelufirman vaihtoon. Ikävää mainosta lehdelle, vaikkei ongelma heidän vikansa olekaan. Jakelija on tainnut haukata vähän turhan suuren palan kun ei ole riittävästi jakajia vieläkään.jakelija on letterbox, kuten muissakin mainoksissa, googlettamalla löytyy....
- Joopa joo
häjyynen kirjoitti:
jakelija on letterbox, kuten muissakin mainoksissa, googlettamalla löytyy....
No se kai oli tiedossa mikä jakelufirma on. Mutta ei se kyllä muita mainoksia tällä alueella jaa.
- kökkö
Joopa joo kirjoitti:
No se kai oli tiedossa mikä jakelufirma on. Mutta ei se kyllä muita mainoksia tällä alueella jaa.
No ehkä ei jaa, mutta on jakelusta vastuussa. Mm. Metropoli-lehti on heidän vastuullaan.
- näkyny
seinäjoen keskustan alueella vieläkään,E-P kyllä ja ykköset kannetaan.
- yxz
Ykköset tulee postin mukana ja eparilla on eri jakofirma kuin häjyläisellä.
- seinäjoen keskustassa
oo luukusta mitään häjyläästä tippunu. Ekaa kertaa vasta kuulin tämmösestä lehdestä?
- siitä oven vierestä
ihan oma lehti, ei mullekkaa tullu
- -Jonttu--
Laita oveesi lappu "ilmaisjakelut ja mainokset kielletty". Ei tarvitse montaa sanaa vaivautua kirjoittamaan, niin luukusta ei tipu kuin laskuja ja nimellesi osoitettua postia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694899KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1923840- 1883611
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?783279Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502979- 252004
- 241961
- 1851833
- 301696
- 431405