Palkinto

Kiitos.

Siinä hallitus tekee parasta perhepolitiikkaa. Tila-autojen ostohinta nousee vaan entistä korkeammaksi ja käyttökustannus nousee ajoneuvoveron kasvaessa yhä. Nykyisen vaihtaminen uudempaan tila-autoon vaatii yhä suurempaa välirahaa joten taidamme sulloutua jatkossa pikkufiiattiin niinkuin 60 luvullakin tehtiin.

Eipä siinä, yksinhuoltajille on luvassa 10e korotus lapsilisään, muut ei saa mitään.
3432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nykyään on muodikasta olla vihreä lepakko tai b-rappu narsisti. Tällainen elämäntapa ei tosin tuota uusia veronmaksajia vaan niitä on tuotava ulkoa.

Arkadianmäki täynnä uraputkessaan piehtaroivia iso-isiä sekä mummuja joiden oikea paikka olisi lapsenlapsien luona.

Äänestä
  • ja samoin on varmasti muidenkin diesel/muuten vähäpäästöisten autojen osalta. Voyager 3.3l koneella varmasti kallistuu, ja niin saa kallistuakkin.

    Äänestä

  • hinnat putoavat jopa 3400e kirjoitti:

    ja samoin on varmasti muidenkin diesel/muuten vähäpäästöisten autojen osalta. Voyager 3.3l koneella varmasti kallistuu, ja niin saa kallistuakkin.

    Mistä lähtien Touran on ollut tila-auto.

    oikeita Tila-autoja ovat

    Chevrolet Trans Sport
    Chrysler Voyager
    Toyota Avensis Verso
    Toyota Previa
    Opel Sintra
    ja muut samankokoiset

    touranit ja zafirat on asia erikseen, kokeilkaa itse

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


lapsiperheelle kirjoitti:

Kiitos.

Siinä hallitus tekee parasta perhepolitiikkaa. Tila-autojen ostohinta nousee vaan entistä korkeammaksi ja käyttökustannus nousee ajoneuvoveron kasvaessa yhä. Nykyisen vaihtaminen uudempaan tila-autoon vaatii yhä suurempaa välirahaa joten taidamme sulloutua jatkossa pikkufiiattiin niinkuin 60 luvullakin tehtiin.

Eipä siinä, yksinhuoltajille on luvassa 10e korotus lapsilisään, muut ei saa mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu