Loppuuko vuoden vaihteessa "ruostuneen romuraudan" tuonti Saksasta ?
Loppuuko romu...
voittaako järki
112146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
onkos joku ruosteista saksasta löytänyt ?
minusta siellä ei ole ruosteisia, kun ei suolaakaan käytetä.
Jatkossa suomipoikakin voi tuoda edullisemmin sellaisen kulkineen kuin ITSE HALUAA ja hyväksi näkee ja/tai rahat riittää!
EIkä siihen pitäisi olla SINULLAkaan NOKAN KOPUTTAMISTA!!
Siitä pitää huolen suomalaisten ostovoima, joka on yksi euroopan heikoimmista. Suomalaisten varallisuus kuluu maailmanennätysluokkaa olevan julkisen sektorin ylläpitoon.
Autokantaamme voi tulevaisuudessakin kuvata sanoilla liikkuva ulkomuseo.
Aina meidän joukossa on keskenkasvuisia joiden mielessä kangastelee vanhat BMW-romut joissa on pahasti pieleen viritetyt moottorit jne
vaan sieltä tuodaan hyviä autoja. No jotkut ostaa uusia Toyotan romuja Japanista ja Turkista.
Toi Autovero uudistus ei merkkaa mitään parannusta.Kyse on vain poliitikkojen numeroiden pyörittelyä.Haen edelleen autoni Saksasta!
ovat (minun ja monen muunkin) kohdalla ostoboikotissa. Haen autoni jatkossakin Saksasta. Ketjun aloittaja näyttää muuten kuuluvan maajoukkuetason "älyköihin".
Helppoa on olla ostoboikotissa persaukisena!
Juu, oikeassa olet. Ei ole hetkeen varaa (eikä tarvetta) vaihtaa autoa kun hain juuri uudehkon BMW:n Saksasta kaikilla herkuilla. Eikä todellakaan ole mikään romu.
Hyvä halpa ja vähän ajettu.
kun Suomi-auton hinta tippuu. Tippuu samalla veron määrä Saksan-tuontiautosta.