Lopettakaa Moskovaan kumartelu ja herätkää nykyaikaan.
Ruoan hintaa ei Eu ole nostanut, vaan ahneet kauppiaat. Tyhmä kansa vielä suostuu ostamaan kalliilla ruoat. Tottakai hinnat vain nousevat kun kaikki ostaa kalliilla. Jos vituttaa kalliit hinnat, niin perustakaa itse kauppa ja myykää halvemmalla nakkinne.
Mistähän johtuu että ns. huonompiosaiset vastustavat Eu:ta?
Ruoan hintaa ei Eu ole nostanut, vaan ahneet kauppiaat. Tyhmä kansa vielä suostuu ostamaan kalliilla ruoat. Tottakai hinnat vain nousevat kun kaikki ostaa kalliilla. Jos vituttaa kalliit hinnat, niin perustakaa itse kauppa ja myykää halvemmalla nakkinne.
Mistähän johtuu että ns. huonompiosaiset vastustavat Eu:ta?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Huonompiosaiset vastustavat EU:ta, koska ovat huonompia. Heitä ei ole koulutettu tarpeeksi, niinpä he eivät ole perillä EU:n hyödyistä tavalliselle kansalaiselle.
Tarvitaan lisäkoulutusta.
Lopettakaa se EU-mielistely ja paneutukaa suomen asioiden järkevään hoitoon.Lopettakaa pisteiden keräily ja tehkää jotain suomen eteen.Kohta ollaan menetetty kaikki edut.Ja media laulaa parannuksista,jota ei ole ei tuu ,ei tilata.Kansalaisten kusettaminen jatkuu.
kerrohan taas niistä hyödyistä tavalliselle kansalaiselle, ei ole ehtinytkään nauraa vähään aikan.
eli jos sun palkka, nousee
niin myös palvelelujen takskst nounee - eiks?
siis me oltiin samaa aikaa koulus sä keksit aina niitä ihme juttuja joille et sitte löytäny perusteluja ihan niinku nytki:)koskas pietää luokkis kokous kyllllä mä sut muistan heh kuulemma vastustat euta ja olen lukenu et yrität provosoida tääl ihmisii huonol menestyksel vieläks tykkäät siit vichystä?
Ei se koulutustasosta riipu, kuten nimimerkkini kertoo koulutuksistani. EU ei suosi tasa-arvoisesti koko yhteiskuntaa, vaan epätasa-arvoisesti juridiikan näkökulmasta. Kaupat hyötyvät, viljelijät kärsivät. Samoin EU:n aluepolitiikassa kolmion Turku-Helsinki-Tampere-Turku sisällä nautitaan EU:sta, sen ulkopuolella ei. Tämä on epätasa-arvon seurausta.
Olet liian suppea poliittisissa näkemyksissäsi!
On seurata kuinka hukkaan koulutus on mennyt esimerkiksi nimimerkki talollisen kohdalla.
Koulutus ei ole talollisen kohdalla tehnyt muuta kuin tiivistänyt tyhmyyttä.
Tähän maahan ei kaivata yhtään lisää akateemisia keskinkertaisuuksia, joiden suunnittelemassa ja hallitsemassa yhteiskunnassa elämme.
He eivät kohta osaa kaivaa nenääkään kuin teoriassa.
Tarvitaan käytännön taitojen osaamista ja yhteikunnan muuttamista tajuttavampaan suuntaan.
Mene saunan taakse ja laita kuula kalloosi. En siedä enää yhtäkään kriittistä mielipidettä.
mikset vastaa vanhalle kaverilles hä? kuule ei se eeuus ole niin hyvä kun täälä paasaat mikset ole aito ittes ja vastusta euta?
Näistä ns. huonompiosaisita kun kirjoittelevat kännissä aamuyöstä.
Mistähän se mahtaa johtua?
Olisikohan sillä yhteyttä totaaliseen hallitsemiseen, joka kohdistuu voimakkaimmin vähäväkisiin.