Hirvas on valehtelija

suurella V:llä ja saatanan parhaita apureita. Ei muuta tällä kertaa!
6268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Oli urantia-kirjan kirjoittaja tämä atventisti.

Äänestä

...valehtelijaksi isolla V:llä. Itse sanot aiemmassa keskustelun aloituksessa Autuas mies on se, joka tutkii Herran lakia päivät ja yöt.
Siirrypä tutkimaan Armon sanoja päivin ja öin. Olen varma, että ääni muuttuu kellossa. Laissa ei ole voimaa Jumalan mielenmukaiseen elämään. Sen tekee Armo, kun se oikein sydämelle Pyhä Henki on kirkastanut. Kun nyt tuomitsit Hirvaksen valehtelijaksi isolla V:llä niin perustelepa ihmeessä kantasi, missä kohden Hirvas on valehdellut?
kolme-enkeliä, sinulla taitaa olla huono päivä tänään. Rakasta lähimmäistäsi niinkuin itseäsi, minua ja hirvastakin ja muitakin 'vihamiehiäsi.'
Rakkaudellista ojentamista sinun tekstisi ei ole.
Siunausta!

Äänestä
  • miksi sitä kiertelemään. Ei valehtelun siunaaminen ole rakkautta!

    Äänestä

Tuo ylilyönti oli itse asiassa tappion myöntäminen!

Ei muuta tällä kertaa.

Äänestä

Matt. 22:12
Ja hän sanoi hänelle: 'Ystävä, kuinka sinä olet tullut tänne sisälle, vaikka sinulla ei ole häävaatteita?' Mutta hän jäi sanattomaksi.

Matt. 21:27
Ja he vastasivat Jeesukselle ja sanoivat: "Emme tiedä". Niin hänkin sanoi heille: "Niinpä en minäkään sano teille, millä vallalla minä näitä teen.

Äänestä

Hirvas on tullut Isäänsä.

Vaikea löytää tältä palstalta toista, joka niin hyvin tuntisi Raamattunsa ja versiot, käännökset.
Olisi yhtä sävyisä, kärsivällinen, harkitseva.
No, toinen samanveroinen on . . . Eki.

Kenenpä muun tällä foorumilla voi kokea yhtä vakaaksi ja luotettavaksi Sanan esiintuojaksi?
Kukas muu olisi yhtä rohkeasti ottanut esiin ja
ottanut kantaa arkoihinkin kysymyksiin?

Minun on helppo verrata kirjoittajia, kun itse olen toiselta laidalta - repivällä tavalla räväkkä.

Hirvas rakentaa ikipuusta - totuudella kestokyllästetyistä aineksista. Jeesuksen Kristuksen seurakuntaa rakentaa!

Jumalan Isänrakkaus, Jeesuksen Kristuksen armo ja Pyhän Hengen osallisuus olkoon kaikkien teidän kanssanne!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kolme-enkeliä kirjoitti:

suurella V:llä ja saatanan parhaita apureita. Ei muuta tällä kertaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu