Nasan tiedemiehet jotka ovat saman hallituksen leivissä kuin kreationistien tiedemiehetkin todistavat aika pahasti ristiin, 6000 vuotta ja 5 miljardia vuotta on melko suuri ero "tiedemiehien" tutkimuksien välillä, onko Nasan tutkijat väärässä???
Nasa todistaa
Kuu vanha 5 milj, v.
4299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Keitä "tiedemiehiä" tarkoitat? Kreationistien tiedemiehiä ei ole hallituksen leivissä missään. Jos tarkoitat ID-instituuttia, niin se toimii yksityisin varoin.
Jos taas tarkoitat tiedemiehiä, jotka tutkivat esim. evoluutioteoriaa, niin suurin osa saa palkkansa eri yliopistoilta ja muilta vastaavilta, säätiöiltä jne. eri puolilla maailmaa. Toki NASAkin rahoittaa tähtitieteen tutkimusta.
mitä kreatit tai kristityt sanovat. Raamattu sanoo selvästi jo ensimmäisellä sivulla, miten maailmankaikkeus sai alkunsa.
1.Mooseksen kirja:
1:1 Alussa loi Jumala taivaan ja maan.
1:2 Ja maa oli autio ja tyhjä, ja pimeys oli syvyyden päällä, ja Jumalan Henki liikkui vetten päällä.
Huomasitko Jumala "loi" sanan? sitten seuraavaksi "maa oli autio ja tyhjä" toikin?
Eli tuosta voidaan vetää johtopäätös maailma on hyvin vanha. Uskotko todella, että maailma on 6000 vuotta vanha? mä en usko siihen! silti uskon raamattuun 100 prosenttisesti joka sanaan.
Vai provoiletko kukkoilija?
uskotko Nooan arkkiin?
"uskon raamattuun 100 prosenttisesti joka sanaan."
14 Jumala sanoi: "Tulkoon valoja taivaankanteen erottamaan päivän yöstä, ja olkoot ne merkkeinä osoittamassa määräaikoja, hetkiä ja vuosia.
15 Ne loistakoot taivaankannesta ja antakoot valoa maan päälle." Ja niin tapahtui.
16 Jumala teki kaksi suurta valoa, suuremman hallitsemaan päivää ja pienemmän hallitsemaan yötä, sekä tähdet.
17 Hän asetti ne taivaankanteen loistamaan maan päälle,
18 hallitsemaan päivää ja yötä ja erottamaan valon pimeydestä. Jumala näki, että niin oli hyvä.
19 Tuli ilta ja tuli aamu, näin meni neljäs päivä.
Eli kuu ja aurinko ja tähdet on luotu vain pari päivää ennen ihmistä. Siinä sinulle vähän sitä sataa prosenttia.