Kiittäkäämme Jumalaa

Jokelan tapaus on hyvä esimerkki Jumalan rakkaudesta. Kiittäkäämme tästä kaikesta kaikkivoipaa Jumalaa. Amen
4182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

loistaa kuin Naantalin aurinko !!

Äänestä
  • haisee Jokelasta koko maapallolle.
    Kyllä on ateismilla hedelmät.

    Äänestä

Tavallaan. Mutta ensin voimia kaikille todellisen menetyksen kokeneille, joille tämä ei ole vain näkökanta vaan todellinen suru.

Koulussa historian ja biologian tunneilla opetetaan, että ihminen kehittyy mystisellä tavalla apinoista. Darwinin hedelmiä ovat tavalla tai toisella: kommunismi, nazismi, rasismi ja monet nykyisistä Suomessakin käytettävistä opetusteorioista. Jotkut puolustelevat Darwinin näkemyksiä tieteenä tai järkevyytenä. Evoluutio ei hyvällä yritykselläkään täytä tieteen kriteereitä. Eräs saksalainen "tiedemies" pyrki saamaan sen näyttämään tieteeltä, mutta jäi huijauksestaan kiinni ja tuomittiin Saksan rikoslain perusteella.

Huolestuttavinta evoluutioteoriassa- jota Tuusulan ammuskelijakin tuki - on ihmisen samaistaminen eläimeen. Tässähän tapahtuu tarkoitusperien sekoitus. Ihminen on vastuullinen henkilö, kun taas eläin toimii vaistojensa varassa. Jos väitetään ihmisen olevan apina, riisutaan ihminen vastuustaan (ja pakotetaan loputkin "apinat" alas puista). Sellaisessa tilanteessahan tämäkin teko on oikeutettu ja "ylikasvanut ihmissuku luonnon valinnan kautta harvenee". Kuka tahansa voi julistautua Darwinin profeetaksi ja alkaa harventaa ihmiskuntaa - ja eräänä päivänä yllätyksekseen joutuukin tuomiolle!!

En tiedä millä perusteella kehtaat parjata tästä Jumalaa! Keksikö Hän tämän aatteen? Pyysikö Hän kirjoittamaan nämä sivut historian- ja biologian kirjoihin? Kehottaako Hän tappamaan? Minun Raamatussani lukee selvästi "Älä tapa!".

Toivottavasti tämä tapaus kaikessa ikävyydessään kuitenkin herättelee meitä suomalaisia palaamaan totuuteen. Kaikki me ihmiset joudumme kerran Jumalan tuomioistuimen eteen ja ilman Jeesuksen anteeksiantamusta ei jaloinkaan henkilö selviä.

Äänestä
  • Ompa tuo Perkelekkin joillekkin ihmisille Jumala!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niilo Y.. kirjoitti:

Jokelan tapaus on hyvä esimerkki Jumalan rakkaudesta. Kiittäkäämme tästä kaikesta kaikkivoipaa Jumalaa. Amen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu