Akt lätisevät nytkin Jokelasta

jossakin istuu nuoria jotka tarvitsisivat samaa apua kuin Auvinen. Nyt sitten kulutetaan energia seliin ja viisasteluun.
2283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

touhua kun psyko-logi toisensa jälkeen sepustaa,miten pahoin voivasta ihmisestä tässä oli kysymys ja toimittajat kysyvät miten SUURI järkytys tämä oli paikkakunnalle.....

Äänestä

Yhteiskuntahan on mätä, ainakin kiusaamisen uhreja kohtaan. Kouluissa kiusattuja kehoitetaan jopa vaihtamaan koulua jos kiusaaminen ei lopu. Työpaikoilla kiusatut yleensä lähtevät pois työpaikasta, heidän oletetaan lähtevän pois. Koskaan kiusaavia oppilaita ei laiteta pois koulusta kiusaajille tarkoitettuhin erityiskouluihin. Koskaan työpaikkakiusaajia ei eroteta työstään tai siirretä firmassa muuhun yksikköön työhön. Aina vain uhreja syytetään, että miksi ei lähde pois. Nyt syyttävät Jokelan Ericiä, että mitäs ei hakenut apua pahaan oloonsa.

Jokelan tappaja oli koulukiusaamisen uhri, samoin Myyrmannin pommin räjäyttäjä Gerd, samoin Valjakkala. Koska yhteiskunnassa herätään siihen, että monet vankiloissa istuvat tappajat ovat oikeesti tulleet itse ensin elämässään pahasti väärin kohdelluiksi? Monet jo lapsena kokeneet paljon hirveitä asioita elämässään.


Koska kiusaajat laitetaan vastaamaan teoistaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaikka koko ajan kirjoitti:

jossakin istuu nuoria jotka tarvitsisivat samaa apua kuin Auvinen. Nyt sitten kulutetaan energia seliin ja viisasteluun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu