Olen syönyt Yasmin-merkkisiä e-pillereitä nyt neljä kuukautta. Mitään erityisiä oireita ei ole ollut, ennen kuin nyt.
Koko tämän viikon olen kärsinyt aivan hirveästä päänsärystä ja valkovuotoa tulee kamalasti. Tämän lisäksi olen uupunut ja väsynyt, vaikka nukun pitkiäkin yöunia.
Mietin tässä nyt vain, että voivatko pillerit aiheuttaa moisen väsymyksen ja valkovuodon?
Päänsärystä ohjeissa onkin maininta.
Ikävää, kun oikein tuntee miten se valuu. :/
Koko tämän viikon olen kärsinyt aivan hirveästä päänsärystä ja valkovuotoa tulee kamalasti. Tämän lisäksi olen uupunut ja väsynyt, vaikka nukun pitkiäkin yöunia.
Mietin tässä nyt vain, että voivatko pillerit aiheuttaa moisen väsymyksen ja valkovuodon?
Päänsärystä ohjeissa onkin maininta.
Ikävää, kun oikein tuntee miten se valuu. :/
Vastaukset 1
Vanhimmat
Itse aloitin samaiset pillerit runsas vuosi sitten ja siitä asti olen kärsinyt runsaasta valkovuodosta. Mitään "vikaa" ei löydy, mutta inhottavalta se tuntuu silti. Keskustele asiasta lääkärin kanssa,äläkä anna periksi ennenkuin saat apua vaivaasi. Jaksamisia!