EI RAHAA VAAN RUOSKAA

Terve. Nyt prolelle ruoska selkään.
Pakkotöihin vaan, loppuu se kitinä. Joka alalla. Porvarihallitus hoitaa homman nätisti. Heh. Sille ei voi mitään.

Jaha...jaha...taitaa energian hinta nousta. Tulee vähän suolarahaa laariin. Kiitos Mönkäre ja kumppanit. Sille ei voi mitään.

Vihreät itse ovat todistaneet evoluution toimivuuden käytöksellään: Koijärven idealismista hallituksessa olevaksi työläisen pakkoalistajaksi. Loistavaa.
6165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

päivääkään pakkotyötä en tee.

Äänestä
  • No ole sitten pakkotyötön.

    Äänestä

  • naureskelija kirjoitti:

    No ole sitten pakkotyötön.

    väärin arvasit.

    Äänestä

Ja kieltää työtaistelun ja palkkavaatimukset työväestöltä.

Jos mediassa kritisoidaan hallitusta liikaa, niin kohtakohan tulevat mediaa säätelevät lait hallituksenvastaisen "agitoinnin" kieltämiseksi.

Joka tapauksessa mikäli tämä laki menee läpi, niin tulemme näkemään miten armeijan kuormurit kiertävät irtisanoutuneiden hoitajien kodit ja hoitajat kootaan pakkokeinoin sairaanhoitolaitoksiin.

En olisi aiemmin uskonut että suomi olisi tällainen valtio, mutten uskonut siihenkään että suomalaisessa koulussa massatuhottaisiin oppilaita.

Kysymys kuuluukin: Kuinka paljon pahemmaksi voi tilanne mennä?

Äänestä
  • Muulla ei ole väliä, mutta kun ne perkeleet nostaa viinankin hintaa!!

    Äänestä

  • siepponen kirjoitti:

    Muulla ei ole väliä, mutta kun ne perkeleet nostaa viinankin hintaa!!

    päänsä selvänä että tajuaa mitä täällä touhutaan.Viinalla ja telkkarin tuijottelulla tyhmennetään ihmisiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaatumaton enemmistöhallitus kirjoitti:

Terve. Nyt prolelle ruoska selkään.
Pakkotöihin vaan, loppuu se kitinä. Joka alalla. Porvarihallitus hoitaa homman nätisti. Heh. Sille ei voi mitään.

Jaha...jaha...taitaa energian hinta nousta. Tulee vähän suolarahaa laariin. Kiitos Mönkäre ja kumppanit. Sille ei voi mitään.

Vihreät itse ovat todistaneet evoluution toimivuuden käytöksellään: Koijärven idealismista hallituksessa olevaksi työläisen pakkoalistajaksi. Loistavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu