voivat töpeksiä, valehdella ja sitten korjata/peitellä noita em. asioita säätämällä lakeja jotka ovat näissä olosuhteissa vähintäänkin ihmisoikeuksien vastaisia. Eikä tuosta hallituksen roskasakista päästä näköjään millään eroon .... miksi ei ?
Alkaa olla mielenkiintoista tämä hallituksen
touhu. Kuinka helvetisti oi...
4139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
nousta tuota hallituksen sooloilua vastaan, sehän alkaa koskea seuraavaksi kaikkia. On siis pysäytettävä tämä maa yleislakolla, kunnes hallitus eroaa. Muuten menee kyllä aivan pelleilyksi noiden herrojen leikkiminen.
säädä poikkeuslakia yleislakon varalle? Kun ensimmäinen poikkeuslaki on saatu läpi, kynnys seuraavalle on jo paljon alempana. Hallituksen vaihtaminen tuskin paljoa auttaa, sillä viimeisen kahdenkymmenen vuoden aikana hallitukset ovat olleet kuin yhdestä muotista valettuja. Sen sijaan ihmisten pettymys myös nykyhallitukseen saattaa nousta niin korkealle, että se ei voi olla vaikuttamatta seuraaviin vaaleihin. Monet kun latasivat suuria odotuksia tämän hallituksen niskaan.
vaan haistattaisivat pitkät paskat heille, eli se olisi kai sellaista kansalaistottelemattomuutta, niin pitkäksi aikaa kunnes ollaan päästy eroon tuosta rupusakista, eli ovat ilmoittaneet eroavansa.
Kunhan näistä kiristäjäuhkaajahoitsuista ensin päästään!