Totuus on armoton.
Luojan luomana lapsi on Jumalan Valtakunnan kaltainen!
Kristinuskoa ei tarvita muuhun kuin rikkomaan se Pyhä Kokonaisuus saatanallisuudella joka lapsessa on.
Luojan luomana lapsi on Jumalan Valtakunnan kaltainen!
Kristinuskoa ei tarvita muuhun kuin rikkomaan se Pyhä Kokonaisuus saatanallisuudella joka lapsessa on.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Matt.16:24..... Silloin Jeesus sanoi opetuslapsillensa (ei sylivauvoille)"Jos joku tahtoo minun perässäni kulkea,hän kieltäköön itsensä ja ottakoon ristinsä ja seuratkoon minua.
tänä päivänä seuraa Jeesusta?
EI KUKAAN.
Mutta ne eivät täällä ole puolustamassa !! Itseäs
: ) Vaan antavat kunnia Jeesuxelle siitä mitä ovat ja miten he valtavat! Etsi sinäkin Jeesus niin saat nähdä että Pyhä Henki haluaa atta sua !! Siunausta !
kristillinen todellisuus on: Joka Jumalaan turvaa, se häpeään joutuu.
Sanottu myös on: "Missä hätä on suurin, siinä apukin on lähellä". Mutta minä sanon: Mitä suurempi hätä, sen kauempana apu on.
Esimerkkinä vaikkapa Jokelan tapahtumat. Kyllä nyt presidentti ynnä pääministeri olivat niin osaaottavia, mutta muutoin ovat jättäneet kansan täysin heitteille. Olisivat ottaneet osaa kansan ahdikoon ajoissa niin tällaisia inhimillisen hädän huutoja ei ehkä tarvittaisi.
se häpeään joudu. Se on totuus. Pilkkaa voimme täällä kantaa, mutta emme koskaan joudu häpeään.
Häpeään joutuvat eräänä päivänä ne jotka ovat uskovia pilkanneet ja häpäisseet. Ajalliset ovat ajallisia, mutta taivaaalliset ovat taivaallisia.
Ei uskonnollista puppua tarvitaan hautapuheissa! ajoissa pitäisi ministerit herää rukoilemaan ja tuoda maamme,,, lain kautta kristillistä opetusta ja arvoja,,, takaisin kouluihiin! Tämä suunta on nyt testattu ihan tarpeex. Mitä se tuottaa kun heitetään Jeesus ulos! Miten paljon kuolun-uhreita tarvita,, ennen kun sallitaan että kristinusko saa tuoda moraalisia arvoja taas kouluihin? Onko vapakasvatus se että oppilaat saa määrä, mitä he haluvat oppia? Sekö tä nyt sitt tä on?
Jumala ei vastaa sanoistaan.
Eli tarvitaan sellainen Jumala joka ei petä ihmisiä katteettomilla lupauksilla.
kehitys vaatii ehyet henkiset turvarakenteet. eli kristillisen avioliiton ja perheen.
No. Ainakaan pääministerin naissekoilut eivät hyvää esimerkkiä kristillisistä arvoista anna - päin vastoin. Pääministeri omilla esikuvillaan ajaa kansamme lapsia entistäkin suurempaan henkiseen ahdinkoon.
http://www.aretalogia.com/profeetta/henk.sielunhoito.html
Seuraajaa tarkkaan seuraakin Jeesusta, piru! jasen kätyrit. etsivät uusia mahdollisuuksia toimia Jeesusta vastaan ilman että harhautetut huomaisivat sitä.
Kyllä vaatis Pyhä Henki joka näyttää sulle Kristusta !
ei kuule utopiat auta.
Tarvitaan konkreettisia vastauksia elämän haasteiden voittamiseksi ja näitä vastauksia ei jeesustelusta löydy.
joku Sokrates, tai sitten aasikin osaa tosin puhua!
Onko herralla krapula ja rahapula vai oletko syönyt käärmeen?