meneekö bonus?

Aleneeko myös liikennevakuutuksen bonus, jos omasta kaskovakuutuksesta korvataan vahinko esim, tieltä suistumiseta tms missä ei ulkopuoliselle tule vahinkoa?

Tai päinvastoin: jos liikennevakuutuksestani korvataan toisen auton korjaus, mutta omaan ei mitään, niin meneekö bonus vain liikennevakuutuksesta vai myös kaskosta?
1368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos olet syyllinen eli omalla kohelluksella ruttaat autosi ja korjautat sen kaskon piikkiin niin kaskon bonukset putoaa. Liikenne vakuutuksen boonuksiin ei pitäisi vaikuttaa.

Case 2, jos jotenkin onnistut vaurioittamaan toista osapuolta niin liikennevakuutuksesi korvaa vastapuolen vahingot ja tällöin liikennevakuutuksesi bonukset tippuu. Jos omaasi et korjauta niin eipä mene kaskon bonukset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


n t n kirjoitti:

Aleneeko myös liikennevakuutuksen bonus, jos omasta kaskovakuutuksesta korvataan vahinko esim, tieltä suistumiseta tms missä ei ulkopuoliselle tule vahinkoa?

Tai päinvastoin: jos liikennevakuutuksestani korvataan toisen auton korjaus, mutta omaan ei mitään, niin meneekö bonus vain liikennevakuutuksesta vai myös kaskosta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu