saimme karmaisevan esimerkin.
Luulisi olevan mielenterveydelle hyväksi lopettaa täysin todellisuudelle näkemiin sanoneiden saittien kuten saunalahden 9/11-saitin selailu.
Luulisi olevan mielenterveydelle hyväksi lopettaa täysin todellisuudelle näkemiin sanoneiden saittien kuten saunalahden 9/11-saitin selailu.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eipä taida auttaa kun paras malli todellisuudesta vieraantumisesta on nykyinen hallitus jolla ei mitään käsitystä ns. normaali-ihmisen elämästä.
Itse vain leikkivät omassa pilvilinnassaan...
Näkee kaikista älyttömistä toilailuista että ovat varsinaista pelleporukkaa joka näpertelee esim. jonkun palkankorotusjutun kanssa kun maassa paljon todellistakin korjattavaa!
Pitäisikö eduskunnan sinun mielestäsi olla puuttumatta siihen, että jo suuresta työvoimapulasta ennestään kärsivän hoitoalan työntekijöistä puolet aikoo irtisanoutua?
Eiköhän tuo ole ihan oikeasti yksi maamme suurimmista ongelmista tällä hetkellä.
Ja tämän palstan juttuja lukiessa huomaa, että varsinkin mielenterveyshoito maassamme on ajettu jo kauan sitten aivan liian alas.
Olet ilmeisesti kiinnostunut, koska olet kirjoittanut tänne.
On aika ala-arvoista tekstiä teiltä, jotka kuvittelette tänne kirjoittelevien olevan mielenterveys potilaita.
No tässä pari hyvää linkkiä, jossa älykkäät ihmiset käyvät keskustelua vaikka esim 911 tai Uudesta maailmanjärjestyksestä ja historiasta.
Eli tarkoitus on järisyttää maailmankuvaasi ja se on sinun oma valintasi jos haluat pitää sen nykyisellään tai sitten oma aloitteisella tutkimisella voit saada pintaa syvemmän kuvan siitä.
Luku hetkiä
http://www.nakokulma.net/index.php?topic=12099.25
http://keskustelu.kauppalehti.fi/t/keskustelu/thread.jspa?threadID=73339&tstart=100