FLUNSSA vaivaa!

Onkos kohtalotovereita jotka on sairastunut pahaan flunssaan, ja juhannussuunnitelmat uhkaa mennä sen takia pilalle.. Ottaa todella päähän, jos joudun makaamaan sängyn pohjalla koko juhannuksen ku muut bailaa mökillä. Tää on mun ainoo tilaisuus tänä kesänä päästä vähä tuulettumaan :( Olisko hyviä vinkkejä taltuttaa flunssa nopeasti???
4212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

paljon ennen juhannusta,sitten kunnon sauna ja sitten hyvät humalat.

Äänestä
  • Vastaukseni ei ole leikkimielesä kirjoitettu,ei pilaa vaan kokeilemisen arvoinen asia.
    Sitäpaitsi niin jos et kokeile niin et tiedä ja mitä menetettävää sulla on.
    Kerro miten meni.

    Äänestä

  • kehätie kirjoitti:

    Vastaukseni ei ole leikkimielesä kirjoitettu,ei pilaa vaan kokeilemisen arvoinen asia.
    Sitäpaitsi niin jos et kokeile niin et tiedä ja mitä menetettävää sulla on.
    Kerro miten meni.

    Joo jos ei tää ny pahemmaks mee, niin aion kyl ainaki humalaa kokeilla :) Ja saunomista tietysti! Valkosipulin ystävä en ole, mutta kyllä kai sitäki vois kokeilla... Pitää ny vaan relata ja aatella positiivisesti, niin ei kai ny yks flunssa mua lannista! Toivotaan ainaski! Kiitos neuvoista ja hyvää jussia!

    Äänestä

Käyhän ostamassa Zyrtec, (tai vastaavaa halvempaa), allergia lääkettä niin nuhakin alkaa helpottamaan. Syö sitä ainakin kuukausi.

Zyrtec auttaa myös itikoiden puremien aiheuttamaan kutinaan.

Tuotekuvaus:
Lääkettä käytetään mm. allergiseen nuhaan, vuotaviin silmiin, kutiseviin ihottumiin sekä hyttysen piston aiheuttamiin ihoreaktioihin.

Vastaavat tuotteet:
HEINIX 10MG 10 FOL TABL 3,87 € 0,39€/kpl

ALZYR 10MG 10 FOL TABL 3,93 € 0,39€/kpl

CETIRIZIN-RATIOPHARM 10MG 10 FOL TABL 3,97 € 0,40€/kpl


Ps. Älä pilaa juhannustasi, (elämääsi), noiden edellisten ohjeilla.

Älä ota iloa irti elämästä,
vaan anna sen olla elämässä.

Hetken huomio voi johtaa ikuiseen turmioon

Äänestä

Kommentoi aloitusta


flunssainen kirjoitti:

Onkos kohtalotovereita jotka on sairastunut pahaan flunssaan, ja juhannussuunnitelmat uhkaa mennä sen takia pilalle.. Ottaa todella päähän, jos joudun makaamaan sängyn pohjalla koko juhannuksen ku muut bailaa mökillä. Tää on mun ainoo tilaisuus tänä kesänä päästä vähä tuulettumaan :( Olisko hyviä vinkkejä taltuttaa flunssa nopeasti???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu