Äärioikeistolainen Jyrki Kaiainen tuhoaa Suomen tervenydenhuollon. Ei anna millään periksi sairaudenhoitajien oikeutellu vaatimukselle .Sairaat lennätetään kalliiisti ulkomaille. Maksaa lähes kymppitonnin/potilas
Jyrki Katainen pois hallituksesta
Opelkaahari
7436
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tehy ei anna millään periksi vaatiessaan täysin ylimitoitettuja palkankorotuksia. Tehy ei suostu järjestämään suojelutyötä. Tehy kiristää ihmisten terveydellä ja hengellä.
Eli Tehy on lakkautettava.
järjestelmä. Ei tarvitse maksaa palkkojakaan.
Tehyläiset käyttävät tätä järjestelmää myös ja voivat tulla kipeäksi itsekin. Ei niillä kotona ole leikkaussalia ja tehohoitoa, vain kahvitupa.
ollaan vaihvihkaa tekemässä usa:n malliin. joten älä viitsi leikkiä vakavalla asialla.
....omalaatuista, etten sanoisi melkein valheellista väkeä useammassakin asiassa....?
Miettikää ihan rauhassa.... eikä vasemmisto ole sen parempaa. Kierompaa kylläkin.
MTK on se kepuministerien ainoa hyväksymä ammattiliitto.
lapsi potilaat menevät ruotsiin ja saksaan
*sotapakolaiseksi*miten vanhemmat siellä omaiset käy heitä tapaamassa??..katainen kustantaa varmaan lentolipun:-)))..älkää uskoko että tekisi niin.Kalliiksi tulee keinottelu.Veronmaksajat seuraavissa vaaleissa äänestäkää toisin.Etti lapsenlapsemme enää maksa valtion velkoja joita kohta alkaa syntyä..
Nyt kun suomen hyvinvointi palvelut huononee..
Onko kukaan muuten harkinnnut yksityislääkärillä käynnistä esim.virossa.Kelahan ei taida kustantaa mutta mitä siitä.