Lazar Kaganovits on vastuussa 10milj. kristityn murhauttamisesta Ukrainassa vuosien 1932-33 hän oli Stalinin oikea käsi joka sukkuloi siellä täällä pyövelöimässä väkeä mutta Ukrainan kristityt olivat erityisesti hänen vastuulla ja 10milj laitettiin multiin Lazarin toimesta.
http://en.wikipedia.org/wiki/Lazar_Kaganovich
http://www.infoukes.com/history/famine/
http://www.archives.gov.ua/Sections/Famine/index.php
http://en.wikipedia.org/wiki/Lazar_Kaganovich
http://www.infoukes.com/history/famine/
http://www.archives.gov.ua/Sections/Famine/index.php
Vastaukset 7
Vanhimmat
Voiko siis ateistia ja musulimia tappaa mieluummin, kuin novellikokoelman hassuihin tarinoihin, joiden lukijat ovat kristittyjä?
Kuutta miljoonaa juutalaistakin itketään joka välissä, mutta 10 miljoonaa kristittyä ukrainalaista on yks haukotus vaan.
Lazar Kaganovich oli jumalan valittua eli juutalaista syntyperää ja ilmeisesti on parempi ihminen novellikokoelmien tarinoihin uskovien mielestä.
http://en.wikipedia.org/wiki/Lazar_Kaganovich
Ei noiden hirmutekoja saisi muistaa ja vaikeneminen on kultaa noiden tavoitteille.
Tässä muutamia videoita Ukrainan tapahtumista
http://www.youtube.com/results?search_query=ukraine genocide&search=Search&sa=X&oi=spell&resnum=0&spell=1
Kysymys ei ollut ukrainalaisten kristillisyydestä tai sen puutteesta. Kysymys oli osittain ukrainalaisten halusta itsenäistyä ja osittain Stalinin halusta saada kaikki kolhooseihin. Ukrainassa oli tavallista enemmän itsenäisiä pienviljelijöitä.
Kun heiltä vaadittiin kotieläimet ja käskettiin sirtyä kolhooseihin, he mieluummin teurastivat eläimensä ja söivät ne. Seurauksena oli mitoiltaan valtava nälänhätä, jota ei todella voi liioitella (vähän samanlaisista syistä Mao sai aikaan samanlaisen nälänhädän).
Kyllä oli uskonnosta kysymys ja myös kansan alistamisesta sosialismin ikeen alle,neuvostoliitosta tuhottiin käytönnässä kaikki kirkotja niistä tehtiin navetoita,hevostalleja jne.
Ensimmäisenä tuhottiin kirkot ja muut sen kaltaiset hallinto rakenteet ja papit laitettiin ensimmäisten joukossa hirsipuihin ja kuolemanleireille varoitukseksi muille ja sen jälkeen keskittyivät muihin kansalaisiin.
Tuossa oli ylempänä hyviä videoita.
http://www.youtube.com/results?search_query=ukraine genocide&search=Search&sa=X&oi=spell&resnum=0&spell=1
Murhaamassa Stalinia.http://en.wikipedia.org/wiki/Stuart_Kahan