MTV3 fiksaa voittajan?

Koko kisan on ollut huhuja ns. "käsiksestä" ja kyllä kun noita on kattonut niin on se Hampputukka ollut aika paljon esillä itkuineen.

No MTV3 järkkää aina mieleisensä voittajan katso vaikka Tangokilpailut, Missi-kisat jne...
1425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siis olihan ne tyypit siel Kolilla 24 tuntii/vrk ja tv:stä niitä näytettiin puoli tuntia/vrk, eli kyl mtv3 pääsi leikkaamaan niitä niiden juttuja just haluamallaan tavalla. Niinku esim. se Taika-Kukan "Woodoo-nukke", Tarvas ei ollu es tarkottanu sen olevan Taika-Kukan pää, mut kuvaa oli jätetty nii paljon pois välistä, et siitä sai sellasen käsityksen... Olikse Marko, joka siitä kerto chatissa... Niitten luonteetki on saatu vääristettyä, ku Kukkiksesta näytettiin vain itkukohtia, Raulista pomottelukohtia, ym.... Pakkohan mtv3:n piti tehdä sarjasta myös vähän saippuaa, et riitti katsojia ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elmar kirjoitti:

Koko kisan on ollut huhuja ns. "käsiksestä" ja kyllä kun noita on kattonut niin on se Hampputukka ollut aika paljon esillä itkuineen.

No MTV3 järkkää aina mieleisensä voittajan katso vaikka Tangokilpailut, Missi-kisat jne...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu