Paineet kovat

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1455992

Entäs jos meidän johtajat sairastuu stressin takia ja lakko alkaa,kaatuuko Suomi?
1105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oppositiossa ollessaan kokoomus valitti työmarkinajärjestöjen "suurta" valtaa, piti hallitusta ja eduskuntaa niiden leimasimena!! Nyt valtaa on myös hallituksella ja paineitahan siitä tulee!! Ennen työmarkkinajärjestöt hoitivat nämä paineet, mutta sitä saa mitä tilaa!!

Tässä minusta näkyy todella selvästi sellainen asia, että kaikia osapuolia tarvitaan kun tätä yhteiskuntaa rakennetaan, oikeudenmukaisuutta ja kohtuutta peräänkuulutetaan.

Toivottavasti AY-vastaisinkin kansalainen tajuaa tämän!! Tai hallitusen, eduskunnan arvostelijat!!
Tarvitsemme tekijöitä, sellaisia joilla on "munaa"!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Myös hallituksella kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1455992

Entäs jos meidän johtajat sairastuu stressin takia ja lakko alkaa,kaatuuko Suomi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu