Hei
Käytän nyt kolmatta viikkoa ehkäisylaastaria ja olen huomannut ikäväkseni että rintojani aristaa jo toista viikkoa ja ne ovat myös mielestäni turvonneet jonkin verran. Kysymys kuuluu että onko ohimenevää vai pysyvä sivuvaikutus hormoneista?? En haluaisi jo valmiiksi suuria rintoja yhtään enää isommiksi ja tuo aristus nyt varsinkin on tosi ikävää :( Kiitos asiallisista kommenteista
Käytän nyt kolmatta viikkoa ehkäisylaastaria ja olen huomannut ikäväkseni että rintojani aristaa jo toista viikkoa ja ne ovat myös mielestäni turvonneet jonkin verran. Kysymys kuuluu että onko ohimenevää vai pysyvä sivuvaikutus hormoneista?? En haluaisi jo valmiiksi suuria rintoja yhtään enää isommiksi ja tuo aristus nyt varsinkin on tosi ikävää :( Kiitos asiallisista kommenteista
Vastaukset 1
Vanhimmat
Aloitukseen liittyvät oireet menevät yleensä ohi kolmen KUUKAUDEN aikana. Pari viikkoa on todella lyhyt aika. Kroppasi vasta totuttelee keinotekoisiin hormoneihin. Jos vielä kolmen kuukauden jälkeenkin on samoja oireita, voi sanoa, että sivuvaikutus on pysyvämpi ja kannattanee harkita toista ehkäisymuotoa.