saadaanha köyhille kunnon inflaatio!

kuntaveroilla maksetaan tehyläisten kinkkulihat, lainakorot nousee, dieselin hinta nousee, sähkön hinta nousee - ny köyhää duunaria kyykytetään kunnolla - palaan venäjälle harasoo!
195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kunnat nostavat tämän piikkiin veroa enemmän kuin tulevat korotuksia maksamaan. Onhan nyt hyvä syy nostaa. Samalla pikkasen kunnan papoille bonuksia ja kaverille kans.
Elämä pyörittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


andré kirjoitti:

kuntaveroilla maksetaan tehyläisten kinkkulihat, lainakorot nousee, dieselin hinta nousee, sähkön hinta nousee - ny köyhää duunaria kyykytetään kunnolla - palaan venäjälle harasoo!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu