Tervariin tulorajat !!!!

Terveyskeskukseen tulorajat. Kyllä työssäkäyvän duunarin pitää pystyä maksamaan pari krt vuodessa flunssa lekurit yksityisellä.. n.35€/krt

Tiedän runsaasti ihmisiä, jotka käyttävät kunnallista kun on halvempi. Samalla porukalla ei tunnu missään se 200 ekee /kk alkoholiin..
179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

se että kaikilla ei ole edes liksaa joilla maksaa mutta jos sairaus yllättää niin pakko hoidattaa se!
Vai pitäiskö sun mielestä köyhän vaan kuolla hoidon puutteeseen??

Pikemminkin pitäis asettaa tuloraja niin että rajan yli tienaavat ei pääsis julkiseen terveydenhuoltoon! Vanhanenkin muuten pääsi meilahteen ja vielä suoraan, muut olis joutunu jonottamaan varmaan kuukausikaupalla vaikka olis ollu vakavampikin vaiva. Mistähän moinen johtuu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


make kirjoitti:

Terveyskeskukseen tulorajat. Kyllä työssäkäyvän duunarin pitää pystyä maksamaan pari krt vuodessa flunssa lekurit yksityisellä.. n.35€/krt

Tiedän runsaasti ihmisiä, jotka käyttävät kunnallista kun on halvempi. Samalla porukalla ei tunnu missään se 200 ekee /kk alkoholiin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu