Me tavalliset aivopestetyt tyhmät ihmismassat eletään robotin elämää.Otetaan kuuliaisesti vastaan ylemmän eliittiryhmän asettamat lait ja säädökset ja noudatetaan niitä vaikka tuntisimmeki sisällämme vihaa ja kiukkua.Menemme kuuliaisesti töihin seitsemäksi tekemään suurimmaksi osaksi hyödyttömän tylsää työtä,jolla on tarkoitus vain tuhota ihmisen minuus.
Mitenkähän valaistuneet illuminaatit sun muut kerholaiset viettävät päivänsä?
Noudattovatko hekin samoja lakeja kuuliaisesti kuin me?
Mitenkähän valaistuneet illuminaatit sun muut kerholaiset viettävät päivänsä?
Noudattovatko hekin samoja lakeja kuuliaisesti kuin me?
Vastaukset 2
Vanhimmat
"Menemme kuuliaisesti töihin seitsemäksi tekemään suurimmaksi osaksi hyödyttömän tylsää työtä,jolla on tarkoitus vain tuhota ihmisen minuus"
Onneksi normisalkkareilla ei tästä ole pelkoa :D
(sori oli pakko)
Mutta aiheeseen, minuakin jossain määrin kiinnostaisi että minkälainen on tämän suuren ja kummallisen illuminaatin normijäsenen päivä? (Lounaalla mennään kerhotaloon syömään pikkulapsia? ;)
älä nimita heitä valaistuneiksi! Se on valaistumis-sanan raiskausta.
Esimerkkisi on todella huono: ei se tyonteko ole se pointti. Se pointti on esimerkiksi, etta meidät on tuhottu ja heitä ei.
Katso sita kylähullua: ei ole koskaan tehnyt tyotä, ei pystynyt armeijaa kaymään. Heille tulee kaikki kuin Manulle illallinen. He saavat kaikki sisapiirin vinkit ja he rikkovat lakia yhtä mittaa. Sijoittavat aseteollisuuteen ja aloittavat sodat. He rikastuvat ja me saamme kärsiä. Me maksamme viulut.